Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Domowa piekarnia - Zakwasowa Mapa Polski

Zakwasowa Mapa Polski to wspaniała inicjatywa dzielenia się zakwasem. Masz zakwas lub go poszukujesz? - przyłącz się... Zapraszam na krótką informację..

   Zakwasowa mapa Polski to inicjatywa lokalnej wymiany zakwasu, zorganizowana przez trzy blogerki Monika ze Stoliczku, nakryj się, Monika z Gotuje, bo lubi oraz Basia od Makagigi i 55 pierników. Dziewczyny zapożyczyły pomysł od naszych połduniowych sąsiadów Czech i zakwasowa mapa Polski ruszyła w 2013 roku. Przyjęta z dużym entuzjazmem miłośników pieczenia chleba, cały czas rozrasta się.

O co w niej chodzi ?

Zakwasowa mapa Polski jest bazą lokalizacji i ludzi, którzy hodują zakwas i przyłączyli się do inicjatywy dzielenia z tymi, którzy chcą zapoczątkować swoją przygodę z domowym wypiekiem chleba. Każdy kto posiada zakwas może się dodać do bazy wypełniając formularz, nie trzeba dawać dokładnego adresu, wystarczy mniejwięcej lokalizacja, dzięki temu można poszukać takiej osoby najbliżej miejsca zamieszkania i umówić się na wymianę. Klikając na znaczniki na mapie dowiecie się wiele informacji, np. ile lat ma zakwas, jaki to zakwas, ile dni wcześniej trzeba się skontaktować z właścicielem,czy przynieść ze sobą słoiczek i co ewentualnie zabrać na wymianę. Niektórzy piszą „proszę przynieść uśmiech”, inni „ nasiona słonecznia”, jeszcze inni chcą jakiś „fajny przepis na chlebek”, a większość z nich zupełnie „nic”;

Domowa piekarnia - Zakwasowa Mapa Polski

 

Jeśli chcecie dołączyć do akcji kliknijcie w link lub wpiszcie w google „zakwasowa mapa Polski”;

Jeśli mieszkacie zagranicą poszukajcie zakwasowej mapy waszego  kraju pobytu w google. Wiem, że akcja ta ogarneła niemalże cały świat. Tak więc miłośnicy domowego chleba łączmy się!

Domowa piekarnia - Zakwasowa Mapa Polski

 

Wszystkie zdjęcia to printy ze strony Zakwasowa Mapa Polski i należą do ich autorek;

Miłej wymiany

Iwona

dwa pokoje z kuchnią 20.10.2014 09:06
cudowny pomysł :) muszę takiego czegoś poszukać w Niemczech :)
IwonaDD 12.10.2014 20:12
o dziekuję ślicznie za poprawkę :))
Gabi44 12.10.2014 19:53
Fantastyczna inicjatywa. Iniziatywa,to słowo powtórzyłaś 2 razy ,nie wiem czy to zamierzone,czy przypadek? W każdy bądź razie świetna sprawa.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak