Polacy pokochali makaron

01.02.2016
Polacy pokochali makaron

Dawniej makaron uwielbiali przede wszystkim Włosi. Od pewnego jednak czasu również Polacy rozkochali się w nim, czego wyraz dają w postaci coraz to nowszych i smaczniejszych pomysłów na jego wykorzystanie.

 

Kiedyś makaron w kuchni pojawiał się jedynie jako dodatek do zup i alternatywa ryżu. Jednak wraz z poszukiwaniem szybkich pomysłów na obiad lub kolację makaron zyskał uznanie w polskich kuchniach. Zaraz obok spaghetti – najczęściej pojawiającą się propozycją z jego wykorzystaniem są zapiekanki makaronowe czy włoskie lasagne. Nie brakuje też wielu innych wariacji, które pozwolą wyczarować w kuchni wiele pysznych potraw.

Kuchcik89 przygotował dla Was małe kompendium wiedzy po makaronowym „świecie”. Z wpisu „Nitki, muszle, świderki – makarony” dowiecie się, który rodzaj do czego najlepiej pasuje oraz poznacie kilka inspiracji na potrawy z makaron w roli głównej.

 

Polacy pokochali makaron

Makaronowe muszle nadziewane farszem drobiowo-pieczarkowo-brokułowym wydaniu Kuchcik89

 

 

UWAGA!

W naszym serwisie codziennie będziemy szukać najciekawszych i najbardziej inspirujących wpisów blogowych. Te, które zostaną wybrane przez Zespół DoradcaSmaku.pl, zostaną wyróżnione poprzez publikację na stronie głównej wśród aktualności Doradcy Smaku oraz nagrodzone dodatkowymi 300. punktami. Co tydzień spośród tych właśnie wpisów zostanie wyróżniony najlepszy – Wpis Tygodnia (za 1000 punktów)*.

Za 1000 lub 2000 punktów (w przypadku Wpisu Tygodnia będącego wideoblogiem) przekazanych od Doradcy Smaku można wybrać wymarzoną nagrodę z naszego Katalogu. Co miesiąc macie również szansę otrzymać tytuł Blogera Miesiąca, który dostaje nagrodę finansową w wysokości 500 zł. Piszcie więc dużo i ''smacznie'', a Doradca Smaku sowicie Was za to wynagrodzi.

Kryteria wyboru:
• oryginalna tematyka
• zdjęcia wysokiej jakości
• własne opracowanie tematu (autorski opis, własne przykłady)
• wysoki poziom poprawności językowej
* Zespół DoradcaSmaku.pl może wyłonić w ciągu tygodnia dowolną ilość wpisów. Jednocześnie zastrzega możliwość braku wyróżnienia jakiegokolwiek wpisu w danym tygodniu.

 

Udostepnij:

Komentarze (0)

prymat