Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

ABC Przypraw: Przyprawa do fasoli

ABC Przypraw: Przyprawa do fasoli

Potrawy z fasoli są z jednej strony pyszne i sycące, z drugiej natomiast uznawane są za warzywa ciężkostrawne. Zaleca się też gotowanie fasoli bez przykrycia. Do fasoli warto też dodać cząber i majeranek, które ułatwią trawienie.

Cząber jest ziołem o lekko korzennym i pikantnym aromacie. Z powodzeniem nadaje wyraźnego smaku łagodnym potrawom. Idealnie pasuje na przykład do dań jednogarnkowych popularnych w kuchni polskiej, takich jak fasolka po bretońsku.

Majeranek otarty Prymat to bardzo aromatyczna przyprawa wykorzystywana głównie do dań kuchni polskiej. Doskonale nadaje się do ciężkostrawnych posiłków, czyli tłustych mięs i potraw z warzyw strączkowych. 

Aby podkreślić smaku dań z fasoli przygotowana została specjalna kompozycja ziół, przypraw i suszonych warzyw Prymat wzbogacająca walory smakowe i zapachowe przygotowywanych potraw. Mieszanka stanowi harmonijną, aromatyczną kompozycję między innymi ostrej oraz słodkiej papryki, majeranku, soli, czosnku, kolendry oraz czarnego pieprzu. Nie może jej zabraknąć w kuchni żadnego miłośnika polskiej kuchni.

Mieszanka doskonale nadaje się do wszelkich wariacji kulinarnych z zastosowaniem fasoli, grochu i innych roślin strączkowych. Mieszanka Przyprawa do dań z fasoli szczególnie polecana jest do „fasolki po bretońsku” i zupy fasolowej.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak