Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Sushi, Efekt pracy z teściem.

Sama nie jestem wielką fanką sushi, gdyby tylko wyłączyć jakoś zmysł węchu, byłoby dużo lepiej. Gdyby tylko płaty Nori nie pachniały tak jak pachną... :)

Zastanawiam się nad  zastąpieniem ich cieniutkimi naleśnikami. To może być ciekawe.  Natomiast fanami sushi są moi teściowie. Gdy tylko dowiedziałam się , że zaglądną do nas na kilka dni (21) :) wiedziałam , że je przygotuję. Nie mogłam zdecydować się na jeden rodzaj nadzienia, więc tak jak widać powstało kilka smaków. Środek tej przekąski zależy tylko od tego co lubimy. Zrobiłam wersję wegetariańską dla mojej Gaby ale nie tknęła nawet palcem:(  O dziwo , moja mama,  z wielka przyjemnością zjadła kilka kawałków i oczywiście córa Zosia podskubywała ryż. Zrobiłam tego tyle , że jedli przez 2 wieczory i jeszcze śniadanie:) Marto, Krzyśku mam nadzieję, że nie zbrzydło Wam sushi:)

Sushi, Efekt pracy z teściem.

Sushi, Efekt pracy z teściem.
Sushi, Efekt pracy z teściem.

Sushi, Efekt pracy z teściem.

Sushi, Efekt pracy z teściem.

IwonaDD 23.04.2013 10:09
kiedyś czytałam pewne wyniki badań i okazało się,że ludzie z różnych stron świata mają różnią wrażliwość smakową na różne smaki,są narody, które jedzą jakiś smak od pokoleń i tolerują go dobrze, a są takie, które ten sam smak określili jako zbyt intensywny, a nawet niejadalny.. myślę, że dużo zależy od tzw. danych genetycznych nam przekazanych i nie każdy toleruje każdy smak, twoim teściom podpadł, widocznie ryby i ogólnie smak "morski" jest przez nich dobrze tolerowany; tak samo ja ja kiedyś byłam we Włoszech poczęstowano mnie surowym mulem, ludzie normalnie szli z sitkami nad morze i od razu kilka wcinali, jakby to były orzeszki, dla mnie to śmierdziało. Jestem pewna,że gdybym wychowała się z tymi ludzmi,a w menu przeważały morskie specjały, nie zareagowałabym wstrętem.. no ale świat jest piękny bo jesteśmy różni.. i jeszcze raz komplementy dla ciebie za tak wspaniały efekt pracy i poświęcenie dla teściów..
leonowie 23.04.2013 09:43
:) ja sama też nie jestem fanką sushi , te płaty nori pachną dla mnie glonami i nie mogę się przemóc:)
IwonaDD 22.04.2013 20:26
Jejku, jestem pod wrażeniem, jeszcze nigdy nie robiłam sushi, wyszło wam rewelacyjnie ! Szkoda,że nie da się wirtualnie poczęstować :(

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak