Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Spokojnie to tylko święta ;)

Ciepła rodzinna atmosfera , zapach wigilijnych potraw , śnieg za oknem ... Tak wszyscy myślimy o magi świat. Niestety ale w praktyce , natłok pracy , utrudnione warunki zakupowe, stres ,wprowadzają niepotrzebne napięcie miedzy domownikami, a my czujemy się jak konie pociągowe zaprzęgnięte w kuchni.

 

Ciepła rodzinna atmosfera , zapach wigilijnych potraw , śnieg za oknem ... Tak wszyscy myślimy o magii świat. Niestety ale w praktyce , natłok pracy , utrudnione warunki zakupowe, stres ,wprowadzają niepotrzebne napięcie miedzy domownikami, a my czujemy się jak konie pociągowe zaprzęgnięte w kuchni. Aby w tym roku tego uniknąć , chciała bym podzielić się kilkoma radami...     


 

 Spokojnie to tylko święta ;)1.Przedewszystkim lista ! - zaopatrzmy sie w dobry notatnik , używajmy terminarza w telefonie , czy karteczek na lodówce. Czegokolwiek co będzie podstawą do naszego opanowania chaosu świątecznego.

 

 Spokojnie to tylko święta ;)2. Prezenty - aby nie zaprzątać sobie tym głowy pomiędzy zawijaniem pierogów a gotowaniem barszczu. Przygotujmy listę prezentów dla naszych domowników już dziś, póki w sklepach nie ma całkowitego oblężenia. Lepiej poświęcić jeden dzień lub dwa popołudnia na zakupy i pakowanie prezentów niż przekładać to w czasie. Zamawianie przez Internet o tej porze to juz dość ryzykowna sprawa. Wiec poczujmy się jak Mikołaj i do pracy.

 

 Spokojnie to tylko święta ;)3.Menu- Ustalmy co w tym roku chcemy aby zagościło na naszych stołach, zapytajmy domowników o ich ulubiony smak świąt. Nie polecam eksperymentowania , niesprawdzone przepisy mogą dołożyć nam za dużo dodatkowej pracy. Dodatkowo jeśli możemy podzielmy nasze menu na gości zaproszonych do domu i domowników. Nasze pociechy na pewno ucieszą sie gdy oddamy im w opiekę sałatkę warzywną lub farsz do pierogów, poza tym maja one więcej czasu w tym okresie i nie pozwólmy by przesiedziały go przed komputerami.

 

Spokojnie to tylko święta ;)4.Lista zakupów - sprawdźmy nasze zapasy ! Wyliczmy dokładną ilość potrzebnych składników. Lepiej uśrednić ilości na tak, obfite w jedzenie święta, niż mieć potem problem w upchaniu resztek w lodówce. Ważne też abyśmy sprawdzili godziny otwarcia , naszych sklepów !! Nie zapominajmy o zapasowych lampkach choinkowych, lekach , środkach czystości i wszystkim co mogło by nam przysporzyć problem, przy zamkniętych sklepach. Nie róbmy zakupów w jednym sklepie, lepiej w tym samym czasie podzielić listę pomiędzy 2 osoby.

 

Spokojnie to tylko święta ;)5. Zimno i ciepło -Przygotujmy naszą lodówkę i zamrażarkę przed świętami na wzmożony ruch, dobrym pomysłem jest rozmrożenie i umycie całości przy okazji pozbędziemy sie nadmiaru zapasów przy najbliższych obiadkach. Wiadomo iż wszystko najlepiej smakuje na świeżo, ale nie przesadzajmy aby nie witać gości w fartuszku kuchennym. Takie dania i dodatki jak majonez, chrzan , farsze na pierogi i zupy powinniśmy przygotować wcześniej, niektórym nawet lepiej zrobi jak sie ,,przegryzą''. Jeśli mamy taka możliwość wykorzystajmy balkon, napoje , i duże garnki z zupami świetnie przechowają sie w tej temperaturze.

 


 Spokojnie to tylko święta ;)

 


W całym tym zamieszaniu chodzi o czas spędzony wspólnie, o wspólna pracę i zabawę. Dlatego w rytm ,,coraz bliżej święta..'' juz dziś zacznijmy wspólne szykowanie, aby te święta były naprawdę magiczne. 

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak