Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Poradnik jak kupować i obierać krewetki

Świeże krewetki są gwarancja pysznego i udanego dania. Poniżej przedstawię kilka wskazówek na co zwrócić uwagę kupując ten smakowity afrodyzjak i jak go później obrać.

Kupując krewetki w sklepie warto zapytać sprzedawcę, w który dzień ma świeżą dostawę ryb i owoców morza. Zwróćcie również uwagę jak przechowywane są krewetki. Ważne aby znajdowały się w lodzie, a lady chłodnicze posiadały kratki ociekowe, które zapewniają odpływ wody.

Jeśli już wybierzecie krewetki, które chcecie kupić dobrze się im przyjrzyjcie! Zacznijcie od sprawdzenia głowy. Jeśli krewetki mają czarne przebarwienia na głowie należy ich nie kupować gdyż są już nieświeże. Ważny jest również pancerz – powinien być błyszczący i bez uszkodzeń.

Krewetki po zakupie należy jak najszybciej przygotować lub schować do lodówki (ok. 1 dzień można je przechowywać) gdyż szybko się psują.

A teraz krok po kroku opisze jak obierać krewetki:

KROK 1:

Usuwanie głowy: Krewetki myjemy, głowy odrywamy od pancerza lub odcinamy nożem.

Poradnik jak kupować i obierać krewetki

KROK 2:

Usuwanie pancerza i odnóży: Delikatnie podważamy poszczególne kawałki pancerza i zdejmujemy je. Ostatni odrywamy wraz z ogonem (ogon możemy zostawić, wszystko zależy jakie danie będziemy przygotowywać). Usuwamy odnóża, delikatnie je pociągając.

Poradnik jak kupować i obierać krewetki

KROK 3:

Usuwanie jelita: Nacinamy krewetkę nożem wzdłuż jej zewnętrznej krawędzi (na grzbiecie) i wewnętrznej (na brzuchu) i usuwamy ciemną żyłkę (jelito). Jeszcze raz dokładnie płuczemy krewetki.

Poradnik jak kupować i obierać krewetki

 

 

Kuchnia Marty 08.12.2014 15:33
To polecam - można z nich wyczarować smakowite potrawy! No i są afrodyzjakiem ;)
bietka 08.12.2014 11:13
ciekawe porady, ja jeszcze nigdy nie kupowałam, nie obierałam, ani nawet nie jadłam krewetek :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak