Odliczanie do świąt- cz. 1

Opublikowano: 13.11.2011
Autor: pioge7
Odliczanie do świąt- cz. 1
Zaczęło się! W Polsce w wielu już sklepach pojawiły się pierwsze ozdoby choinkowe: bombki, lampiony, paczki świąteczne czy też czekolady z motywem świątecznym. Tak święta zaczynają pomalutku wkradać się do naszego domu i życia. Co zrobić żeby się dobrze do nich przygotować i nie odstawić wszystkiego na ostatnią chwile?

Tak dla przypomnienia: Wigilia: 24 grudzień, Boże Narodzenie: 25 grudzień i drugi dzień świąt, tzw. Szczepana: 26 grudnia.

 

Te 3 dni to bardzo ważne dni nie tylko dla starszych, bo to dni ważne dla katolików. Te dni ważne są przede wszystkim dla dzieci. Sam wiem, jak wiele lat temu, a nawet całkiem niedawno nie mogłem się doczekać pierwszego śniegu, ubierania choinki czy preznetów pod choinką. Dlatego powinniśmy przede wszystkim zwrócić podczas świąt uwagę na to, by dziecko zaspokoiło swoje świąteczne wymagania. Powinniśmy je zaprosić do pracy w kuchni, sprzątania czy ubierania choinki (więcej o tym za parę tygodni).

 

Co musimy jednak zrobić teraz? Przede wszystkim: pomyśleć o prezentach. Nie kupujmy ich na ostatnią chwilę. Nie powinniśmy też zostawiać tego na dwa tygodnie przed świętami bo potem nasz budżet nie obfituje w banknoty. Powinniśmy pomyśleć o nich już teraz, co może się przydać danej osobie, i co ją ucieszy. Pomyślmy czy szal ucieszy siostrę, a czy sweter mamę. Takie podarunki są bardzo ważne, bo osoba nie powie przy nas że już taki ma czy że mu to nei jest na nic potrzebne. Prezent powinien być trafiony w 100 procntach, no może w 90 :D

 

Aby dowiedzieć się co podoba się Waszemu dziecku, możecie zaproponować mu pisanie LISTU DO MIKOŁAJA. To wspaniała zabawa nie tylko dla dziecka ale też dla rodzica. Przy okazji możemy dziecku wyjaśnić że Mikołaj ma dużo prezentów i że każde dziecko dostaje tylko jeden- dwa preznety. Dzięki temu lista na pewno nie będzie duża.

 

Możecie ten list wysłać razem. Dodatkowo pomyślcie już kto 6 grudnia odwiedzi nasze dziecko przebrany za Mikołaja? Zostało już tylko kilka tygodni do tego dnia...

Odliczanie do świąt- cz. 1

 

Powinniśmy też pomyśleć o zakupie KALENDARZA ADWENTOWEGO! na pewno dziecko ucieszy się ze słodkiego prezentu, dzięki któremu będzie odliczało kolejne dni do WIGILII.

U nas w domu co roku robimy nowe pierniczki na choinkę. Co roku staramy się by były ładne i inaczej udekorowane. Właśnie ten okres (bo u nas w nadchodzącym tygodniu) to okres, w którym będziemy je robić. Muszą one posiedzieć kilka tygodni, żeby dobrze wyschły i zrobiły się twarde.

 

Kolejna część wkrótce!

 

 

prymat