Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Przyprawy, marynaty, sosy i musztardy w atrakcyjnych cenach! SPRAWDŹ

Młynek po przyprawach

Zapewne każdy z nas ma w domu młynki po przyprawach i zastanawia się czy można je ponownie użyć. Niektóre firmy np. Prymat produkuje młynki wielokrotnego użytku. Ale są i takie z otwarciem których mamy problem.

Młynek po przyprawach


Jak wiemy przyprawy w młynkach są dużo droższe od tych w torebkach. Co więc zrobić z takim młynkiem, wyrzucić czy spróbować go otworzyć ? Oczywiście można go użyć wielokrotnie napełniając przyprawą z torebki. Opróżniony młynek należy włożyć do bardzo gorącej wody. Następnie gdy się nagrzeje plastik podważyć go nożem lub innym narzędziem i zdjąć część mielącą z buteleczki. Buteleczkę i pozostałe części dokładnie osuszyć, napełnić buteleczkę przyprawą i mocno dociskając nałożyć mechanizm mielący. W taki sposób mamy nową przyprawę i tańszym kosztem.

smakowita 14.02.2012 18:04
Dzięki za pomysł , teraz myślę sobie ile ja tych młynków wyrzuciłam . Próbowałam na różne sposoby otworzyć i nic , a Ty zewo poradziłaś sobie z tym cudeńkiem w raz-dwa -trzy.
borgia 14.02.2012 10:24
I tak oto Twoim sposobem (no przecież mówiłaś, że się da, więc się da...) mam teraz nieoczyszczoną grubą sól morską z Guerandy w - powiedziałabym tym samym, ale powiem takim samym - młynku. No przecież mówiłaś, że się da! Miała być inna, ale dostałam śmieszny młynek, więc himalajska w nim wylądowała. Dzięki za przepis na delikatny recykling.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak