Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Matury rozpoczęte :)

Matura- największy stres absolwenty technikum lub liceum. W końcu nastały. W tym roku w 8 tys. szkół maturę pisało ponad 400 000 osób :)

Dzisiaj rozpoczęły się matury. Jako, że ukończyłem 4 klasę technikum rozpocząłem pisanie matur i ja :) Na dziś polski.... Było masakrycznie, zaraz przed wejściem do klasy gdzie pisaliśmy egzamin strasznie się zacząłem denerwować !!!
- A co będzie, jak na wypracowaniu będę musiał opisać coś o czym nie mam zielonego pojęcia. Pomyślałem.

Usłyszałem moje imię i nazwisko. Muszę wchodzić, podpisałem się na liście obecności i usiadłem do ławki. Punktualnie o 9:00 jak 400 tys. innych maturzystów otworzyłem swoją maturę. Czytam zadanie, za które mogę dostać 50 punktów.
- "Granica". Hmmm, o czym to było? Justyna, Zenon :) Już wiem :)
I zacząłem pisać. Na szczęście temat mi podszedł. I się upisałem, ponad 3 stronyA4 :) Mam nadzieję że napisałem chodź tyle, żeby mieć to 30 procent, o które tak zabiegam, żeby zdać :) Jutro, królowa wszystkich nauk i utrapienie ponad połowy maturzystów :) MATEMATYKA :)  Na myśl o tym przedmiocie większość siwieją włosy. Ale ja na szczęście się jej nie boję. Za to za tydzień będzie masakra totalna :( Język obcy a do tego dwie matury ustne :( Muszę się dobrze do nich przygotować :)

A do jutrzejszego egzaminu przygotowuję się i na rozładowanie emocji i stresu przed kolejnym egzaminem postanowiłem zrobić pyszny deser, którego przepis zamieściłem na doradcasmaku.pl .

GALARETKOWY DESER
Składniki:

    galaretka truskawkowa
    galaretka agrestowa
    bita śmietana Śnieżka,
    kilka kostek czekolady

Galaretkę truskawkową przygotować wg opakowania. Przelać do szklanek, jak stężeje przygotować drugą i jak będzie już zimna przelać do szklanek. Jak zielona stężeje wyciągnąć, zrobić bitą śmietanę jak podano na opakowaniu i dać na galaretki. Każdy deser udekorować bitą śmietaną i dać do każdej szklanki kostki czekolady i posypać startą czekoladą.

 

Matury rozpoczęte :)

Doradca Smaku 05.05.2011 15:51
Powodzenia :)
Renata34 05.05.2011 13:25
Powodzenia
pioge7 04.05.2011 19:41
hehe postaram się :P dziękuję za miłe słowa :P i za życzenia zdania matury :)
borgia 04.05.2011 17:58
Trzymam kciuki. Piotr... czytając Twoje słowa nie podejrzewam abyś miał problem ze zdaniem. Zresztą... zauważyłam, że nie robisz błędów (jestem chora jak takie widzę). Piszesz konkretnie i fajnie. Co prawda moja Połówka na wyraz \"strasznie\" momentalnie reaguje - \"w sensie, że bardzo?\" To jeden z najczęściej używanych przeze mnie wyrazów dokładnie to określających. Jest nas więcej, no i git! Życzę maksymalnej ilości punktów z każdego przedmiotu. Przed ustnymi zrób coś z orzechami... ;)
aga130982 04.05.2011 17:04
pycha przepis, powodzenia na maturze jutro :)
Iwusia 04.05.2011 16:54
super deser na błogi odpoczynek przed tak poważnym egzaminem :) Trzymam kciuki :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak