Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Jak urządzić udane przyjęcie? część I

Wielu z nas zastanawia się jak zrobić udane przyjęcie. Często nie wiemy jak się zabrać do zorganizowania jakiejś imprezy rodzinnej, jubileuszu czy chrzcin. Często nas to przytłacza, bo myślmy że dużo pracy nas czeka. A przecież to takie proste... Na moim blogu rozpoczynam cykl praktycznych informacji pomocnych przy organizowaniu przyjęcia. Jak zrobić, żeby się nie narobić, a wyszło całkiem dobrze? Dziś część I- GOŚCIE.

 

Jak urządzić udane przyjęcie? część I

 

Zacznijmy od najważniejszego: kogo zaprosić? Najbliższą rodzinę? Może tylko znajomych? A może jednych i drugich? Tylko czy to ma sznasę się udać? Jak sprawić żeby rodzina i znajomi dogadali się w swoim towarzystwie, by znaleźli tematy do rozmów?

Na początku pomyślmy o tym kto jakie ma pasje? Może nasi goście lubią gotować i zaproponujemy im wspólny temat do rozmów. Dlatego zaproszonych gości o tych samych zainteresowaniach posadźmy obok siebie. Jesli wiemy, że ktoś z zaproszonych gości nie lubi się nawzajem, wtedy należy zadbać o to, żeby nie przebywali długo w swoim towarzystwie. 

Zaproszenia

Należy je wystosunkować w odpowienio długim terminie. Aby osoba, która została zaproszona np. na urodziny, mogła z wyprzedzeniem zaplanować urlop w pracy. Zaproszenia powinny być nadane osobiście. To my powinniśmy dostarczyć je zapraszanej osobie, tak aby poczuła się ona dla nas ważna. Miło by było, gdyby zaproszenie było wykonane ręcznie przez nas samych. Uszanowalibyśmy przez to naszych adresatów, któych przecież bardzo lubimy. 

Powitanie- czyli jak przywitać wszystkich gości i nikogo nie pominąć.

Najlepiej byłoby każdą osobę przywitać osobno, gdy tylko zjawi się w miejscu przyjęcia. Mile widziane jest podanie ręki. Gdy nasz gość przychodzi z osobą towarzyszącą, której nie znamy, oczywiscie musimy się przedstawić. Pamiętajmy jednak, że najpierw witamy osobę, którą znamy. Po krótkim przywitaniu, zaproszonych prosimy na właściwe miejsce.

Oczywiście, jeśli organizujemy większe przyjęcie, przywitanie każdego gościa z osobna jest niemożliwe. Wtedy najlepiej przywitać wszystkich, gdy się zgromadzą. Stańmy tak, by wszyscy nas widzieli i rozpocznijmy krótkie przemówienie. Można rozpocząć je słowami: "Bardzo cieszę się, że możemy się tu wszyscy zobaczyć...".

 

MAŁA CIEKAWOSTKA 

Czy my tak naprawdę wiemy, które uroczystości rozpoczynają się o określonej godzinie i właściwie o której?

  • 11:00- jubileusz, urodziny i chrzcny
  • 12:00- najlepsza pora na rodzinny obiad
  • 16:00- spotkanie przy kawie
  • 18:00- przyjęcie wieczorne
  • 19:00- kolacja

 

Oto krótka ściąga, z której mam nadzieję skorzystacie. Dozobaczenia w części II- ODLICZANIE, CZYLI PRZYGOTOWANIE DOMU I PRZYJĘCIA to już WKRÓTCE!!!

 

 


 

SmacznaPyza 05.07.2011 10:57
dobrze by było dokumentować wpisy własnymi zdjęciami, byłyby bardziej wiarygodne....

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak