Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Gadżety w kuchni

Kolejny gadżet do kuchni kupiony.
Co to za tworzywo? – pyta się każdy zdziwiony.
To nic takiego, to małe cudeńko
Pomoże mi w kuchni, wyręczy mnie w pracy.
Ale masz już w kuchni podobny, drugi taki!
Nie, ten jest lepszy, nowy, wyręczy ten stary.
Takich cudeniek masz już kredens cały!
Ale ten się przyda i jest....taki ładny!

 

Znacie to?

Chyba każdy w swojej kuchni ma jakieś gadżety w sumie do niczego mu niepotrzebne, ale zakupione, bo trudno było się oprzeć ich urokowi albo wydawały się takie potrzebne i ułatwiające pracę. Ale czy rzeczywiście okazały się być pomocne?

Sklepy zapełnione są produktami typu pojemnik na banana, na cebulę, na cytrynę, na czosnek i wiele wiele tym podobnych ale czy naprawdę ich potrzebujemy?

Chyba człowiek z natury jest takim „zbieraczem” z pozoru potrzebnych mu rzeczy, łudząc się, że przyspieszą mu pracę, że pomogą w kuchni albo zakupione, bo ładnie będą wyglądały.

Sama coś o tym wiem.

Udaje mi się konsekwentnie powstrzymywać od zakupienia w/w produktów a nawet ba, przetłumaczyłam sobie, ze stałyby się kolejnym zbieraczem kurzu bądź niepotrzebnym, zapełniającym szafkę bibelotem.

Jednak jak każdy i ja czasem skuszę się na jakiś gadżet.

Mam pewną manię kupowania pojedynczych, urzekających mnie talerzyków, miseczek itp., do których do kompletu nic nie mam ale ładnie wyglądają same w sobie.

Sama się przed sobą tłumaczę, że nigdzie nie jest powiedziane, że trzeba mieć jednolite komplety naczyń na stole i że tym sposobem zastawiony stół nie jest nudno –monotonny.

W ubiegłym roku zakupiłam ręczną maszynkę do krojenia ziemniaków na frytki.

Gadżety w kuchni

Zawsze kroiłam i kroję ziemniaki na frytki nożem ale zakup ten wydawał mi się pomocny. Efekt? – kolejny zapychacz szafki w domu.

Ręczny robot kuchenny. Hmmm, mam elektryczny ale ten wydawał mi się przydatny na chociażby wyjazdy. Ostatnio używany – chyba pół roku temu, gdy ktoś mi pomagał w kuchni, podczas gdy ten elektryczny był używany. Na wczasy nigdy nie zabrany – wszędzie zabieram ten elektryczny.

Łyżka do wyjmowania jajek. Nigdy nie użyta – zawsze po zagotowaniu jaj po prostu wylewam wodę z rondelka i napuszczam do niej zimnej. Jajka wtedy bez problemu wyjmuję i obieram.

Gadżety w kuchni

Silikonowa mata do pieczenia. Może z 1 – 2 razy użyta. Na co dzień wolę zwykły papier pergaminowy, który po użyciu po prostu wyrzucam.

W domu można znaleźć pełno takich bibelotów zakupionych pod wpływem chwili albo z pozoru mających ułatwić nam pracę, po które później nie sięgamy.

Nie powiem – są też i takie, po które sięgamy chociażby z jakiegoś sentymentu, bo np. mamy je po naszej babci, mamie bądź też nabyliśmy podczas jakieś podróży.

 

Myślę, że wniosek z mojego wywodu jest taki.

Lubimy kupować gadżety

I nic nie powstrzyma nas od zakupów takich.

Choć głos rozsądku potrzebny jest czasem,

W zakupach takich można zatracić się czasem.

Jeśli w tych zakupach nie dostrzega się mani,

Nic nie zaszkodzi jak zatracimy się w nich czasem sami.

I co można powiedzieć na takie właściwości,

Że kupowanie ich sprawia nam tyle radości!

patusia 29.04.2011 19:26
Mi to jest czasem nawet głupio się przyznać, że coś kupiłam bo uwierzcie mi, że różnych foremek itp. rzeczy mogłabym kupować i kupować. Marzy mi się profesjonalny sprzęt zdobniczy, ale jak widziałam ceny, to się przeraziłam. Jednak, żeby go kupić trzeba prowadzić jakiś chociaż mały sklepik, żeby koszt się zwrócił, bo tak na użytek domowy to raczej nie ma szans, żeby było się go w stanie kupić. O, właśnie olśniło mnie co do kolejnego tematu mojego wpisu na bloga. Poświęce go właśnie takim produktom zdobniczym ;)
banditka 13.04.2011 19:41
ja tez uwielbiam takich pomocników w kuchni tzn rozne innowacyjne przyrzady :) mam slabosc do naczynek i innych podobnych gadzetow kuchennych
iziona 04.04.2011 11:40
Jesteś bardzo pozytywnie zakręcona ,doskonale Ciebie rozumiem bo mam tak samo ,uwielbiam kupować kolorowe miseczki,talerzyki ,kubeczki i jeszcze formy do ciast i ciasteczek mimo ,że i tak używam stare i ulubione .

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak