Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Co warto wiedzieć przed sezonem czereśniowym

Co prawda sezon przed nami, ale drzewa już przekwitły i aby mieć zdrowe i dorodne czereśnie należy zastosować się do kilku cennych rad. A potem wystarczy już tylko cieszyć się tymi smacznymi owocami bo sezon czereśniowy jest za krótki.

                    Nie znam osoby, która nie lubi czereśni. Mnie osobiście najbardziej odpowiadają te żółto czerwone, które owocują w połowie sezonu czereśniowego. Jednak aby mieć zdrowe czereśnie a co ważne bez lokatorów należy o to zadbać. Mój tata stosuje te metody i od wielu lat nie było sytuacji aby w owocach można było znaleźć robaczki. A nie ma to jak pyszne czereśnie prosto z drzewa, bo takie smakują najlepiej. Zaglądamy do środka czereśni i co widzimy ? - robaczki. Kilka cennych wskazówek uchroni nas przed tymi nieproszonymi gośćmi.
A więc należy :

1. Oczywiście robimy odpowiednie opryski
2. Zakładamy na gałęzie drzew żółte płytki, które przyciągają szkodniki (można je kupić w sklepach ogrodniczych lub w internecie ) są to płytki między innymi na nasionnicę
3. Na wiosnę dobrze jest pod drzewem ( jeśli mamy taką możliwość ) dodatkowo rozłożyć folię.
4. Zrywając czereśnie gdy jakieś spadną pod drzewo lub zobaczymy pestki należy od razu za każdym razem dokładnie je sprzątać. Jeśli zastosujemy się do tych wskazówek unikniemy niemiłych lokatorów w naszych pysznych czereśniach.

Gdy zastosujesz się do tych wskazówek zostanie Ci tylko delektowanie się owocami i przetworami a także wypiekami czereśniowymi.

Co warto wiedzieć przed sezonem czereśniowym

 

Co warto wiedzieć przed sezonem czereśniowym

 

Co warto wiedzieć przed sezonem czereśniowym

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak