BURAK dla zdrowia i dla smaku...

Opublikowano: 14.04.2012
Autor: ziutula
BURAK dla zdrowia i dla smaku...
Taki zwykły burak jest prawie całą tablicą pierwiastków chemicznych a moje ulubione zasmażane buraczki nigdy mi się nie znudzą, mogę je jeść i ciepłe i jak wystygną i nie tylko dla smaku ale i dla zdrowia....

Buraki mają dobroczynny wpływ na nasze zdrowie: układ krwionośny, nerwowy, pokarmowy, odpornościowy, a nawet hormonalny.


Dobrze oczyszczają wątrobę, zarówno z toksyn wewnętrznych, na przykład po suto zakrapianej imprezie, jak i zewnętrznych, po ciężkim i nerwowym tygodniu pracy.


Ale co najważniejsze te czerwone warzywa działają zasadotwórczo, czyli przywracają naturalną równowagę kwasowo-zasadową organizmu, co z kolei utrudnia rozwój wszelkich nowotworów.

 

Są także pomocne przy zgadze - buraki łagodzą jej objawy.

 

Buraki to moc  zdrowia i dlatego warto je wprowadzić na stałe do kuchni.

Podawać je można na różne sposoby: do zupy, surówki na ciepło i zimno.

 

Dla mnie najsmaczniejsze i nie do znudzenia to buraczki zasmażane z cebulką (można dodać i jabłko, gruszkę, pomarańczę i wiele innych dodatków jakie tylko lubisz)

 

Wywaru z gotowania buraków nie marnuję, buraki wyszorowane gotuję w łupinie a potem ostudzony wywar przelewam przez filtr do kawy na sicie i zamrażam porcje, dobry wywar do samego barszczyku lub do chłodników...

 

 

buraczki zasmażane-

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/213385/buraczki-jablkowo-cebulkowe-zasmazane-.html

BURAK dla zdrowia i dla smaku...

 

barszcz-

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/214741/barszcz-warzywny-na-gesich-szyjkach-.html

BURAK dla zdrowia i dla smaku...

 

 

 

prymat