Robert Sowa na Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia

23.11.2010
Robert Sowa na Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia

 

W związku z tymi obchodami we wtorek, 16 listopada br. w Zespole Szkół Nr 56 w Warszawie odbyły się Bielańskie Dni Dobrego Jedzenia i turniej kulinarny o Złotą Pietruszkę Burmistrza Bielan. Wzięło w nim udział 14 szkół podstawowych, a zadaniem czteroosobowych drużyn - trzech uczniów i nauczyciela, było przyrządzenie posiłku z przygotowanych produktów z wykorzystaniem wędzonego łososia norweskiego i przypraw Prymat, które królowały tego dnia na szkolnych stołach.

 

Zaproszeni goście, a wśród nich władze dzielnicy Bielany i dyrektorzy szkół obejrzeli filmy przygotowane przez uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Nr 56 oraz prezentację multimedialną pani dietetyk Wisławy Karolewskiej na temat zdrowego odżywiania.

 

Największą atrakcją tego dnia było spotkanie ze znanymi mistrzami sztuki kulinarnej: Robertem Sową, Konradem Birkiem, Grzegorzem Łapanowskim i Krzysztofem Baranowskim.

 

Zebrani uczniowie i goście mieli okazję zobaczyć przygotowany przez kulinarny team Roberta Sowy pokaz kulinarny. Ale tego dnia mistrzowie kulinarni nie tylko gotowali i opowiadali zdrowym odżywianiu się, ale również komentowali dokonania młodych kuchcików uczestniczących w konkursie. Uczestników konkursu oceniano pod kątem wykorzystania produktów, pomysłowości, walorów smakowych i estetyki przygotowanych dań.

 

Dzięki sponsorom – Norweskiej Radzie ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza oraz firmie Prymat po szkole roztaczał się zapach łososia norweskiego i aromatycznych przypraw.

 

Podczas obrad jury czas umilał występ dzieci z oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół Nr 56. Przedszkolaki zaprezentowały dwie piosenki o owocach i warzywach w języku polskim i angielskim.

 

Jury w składzie: Zbigniew Dubiel (Burmistrz Dzielnicy Bielany), Zofia Gajewicz (Naczelnik Wydziału Oświaty), Robert Sowa (mistrz sztuki kulinarnej), Grzegorz Łapanowski (pasjonat gotowania) i Anna Czerwińska (przedstawicielka rodziców), wyłoniło zwycięski zespół. Złota Pietruszka została przyznana Szkole Podstawowej Nr 133 im. Stefana Czarnieckiego, a wręczył ją zwycięskiej ekipie sam Burmistrz Bielan.

 

Na zakończenie uroczystości uczestnicy turnieju i zaproszeni goście degustowali aromatycznego łososia norweskiego marynowanego w ziołach Prymat podanego z salsą pomidorową.

 

Relację z Bielańskich Dni Dobrego Jedzenia udokumentowała i przedstawiła na łamach swojej anteny stacja telewizyjna TVN Warszawa w programie przedstawiającym problem otyłości na Mazowszu.

 

Robert Sowa na Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia

 

Robert Sowa na Bielańskich Dniach Dobrego Jedzenia

Udostepnij:

Komentarze (0)

prymat