Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

23.08.2011
Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

 

 

„Świeradów-Zdrój okazał się kolejnym sukcesem pogodowym prowadzącego- Bogdana Sawickiego. Tak przynajmniej stwierdził Robert Sowa, który przyszedł przed południem do pijalni wód, aby poopowiadać o menu koncertowym oraz wybrać najlepsze przepisy w fejsbukowym konkursie „Gotowania na Byle Czym”. Pogoda rzeczywiście była przepiękna – słoneczko świeciło bez jednej chmurki na niebie! 

 

 

Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

Robert Sowa z Gosią Cegielską. A ten milusiński z tyłu to kto?!

 

 

Co prawda stadion był nieco nasiąknięty wodą z dni poprzedzających koncert, ale ekipa jest już przyzwyczajona do takich sytuacji, więc akcja „trociny” przebiegła sprawnie. I tak koncertowe miasteczko sponsorów stanęło bez przeszkód a tuż o szesnastej koncert ruszył!

 

 

Jak zwykle poleczka, potem krótka „instrukcja obsługi” wszystkich atrakcji na placu (kulinarny TIR Roberta Sowy cieszył się jak zwykle największym powodzeniem) i zaraz potem do publiczności powędrował pierwszy jeż i inne letnie gadżety. Widzieliście kiedyś fruwającego pluszowego kurczaka? Ma niezły zasięg:) Zaś prowadzący opanował niemal do perfekcji sztukę rzutu piłką – gdyby trasa potrwała dłużej to byłaby szansa, że upomni się o niego nasza reprezentacja siatkarzy:)

 

 

Najmłodszych zabawiało Centrum Uśmiechu czyli Jagódka (kontynuująca urodziny z ubiegłego tygodnia) wraz z Ananasem i Truskawkiem. Było mnóstwo radości, konkursów, zabawy na scenie... A czy Państwo wiedzą, z czego gotuje się rosół? Bo to nie jest takie proste – a może to nerwy estradowe, że czasem zapominamy składników?... A po Fruktakach przyszła pora na pierwszy blok konkursów sponsorów. Zabawa PRYMATU to zawsze mnóstwo emocji i zaskakujących zwrotów akcji, gdyż o ile ubieranie Taty w strój kucharza i pakowanie przez Mamę ogórków idzie w miarę sprawnie o tyle stawianie wieży z puszek przypraw to już wyższa technika budowlana. Bo Krzywa Wieża w Pizie co prawda utrzymuje się w pionie ale już skrzywienie wieży budowanej przez zawodników powoduje, że wszystko się wali i trzeba zaczynać od nowa. Zdarzają się spryciarze budujący od razu dwie – większa szansa, że któraś się utrzyma:)

 

 

Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

 

 

Po rockowym koncercie zespołu CHEMIA na scenie rozpoczął się drugi blok konkursowy. Warto zauważyć, że dzięki zabawie Ministerstwa Rolnictwa uczestnicy poznają nie tylko polskie produkty ale także – odświeżają sobie znajomość geografii Polski. Jednak przyznać trzeba, że różnie z tym bywa. Oczywiście nie każdy musi znać położenie wszystkich miast na mapie, ale żeby Częstochowę umieścić na Kujawach? A Wisłę, rodzinne miasto naszego orła Małysza rzucić aż pod Szczecin?... Ale żeby nie było tak dramatycznie to dodam, że reprezentacja Świeradowa uratowała honor trzech startujących w tym konkursie drużyn zdobywając maksymalną ilość punktów czyli 5 na 5!

 

 

„Jak włosy?” – to pytanie mógł zadać ze sceny tylko Olek Klepacz czyli wiadomo, że startuje koncert  Formacji Nieżywych Schabuff! Panie piszczą, Panowie śpiewają czyli zaczynamy zabawę na „Ławeczce” w „Klubie Wesołego Szampana” gdzie czasem straszą „Baboki”..

Nie obyło się bez bisów, a zaraz potem Roman Czejarek i Bogdan Sawicki znaleźli nowych opiekunów dla Mega-Jeża! Zaś przed koncertem głównej gwiazdy czyli KORY niespodzianka od burmistrza – specjalny pokaz tradycyjnych sztucznych ogni z całego świata z komentarzem :)

 

 

Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

 

 

I wreszcie ta, na którą wszyscy czekali, czyli KORA! Zaśpiewała swoje największe przeboje: Lucciola, Kocham Cię, kochanie moje czy Wyjątkowo zimny maj. Ten ostatni tytuł nieźle pasował do temperatury na stadionie - 12 stopni Celsjusza!!! Ale publiczność wiernie trwała pod sceną, zatem nie mogło obyć się bez bisu! 

 

 

Relacja z Lata z Radiem w Świeradowie Zdroju

 

 

Kolejny, przedostatni przystanek na trasie Lata z Radiem to Szczytno. Zapraszamy!”

 

Zdjęcia pochodzą z  Lato z Radiem

Relacja pochodzi z  Lato z Radiem

Udostepnij:

Komentarze (0)

prymat