Kulturalna Kuchnia: Kolacja w filmie

26.07.2013
Kulturalna Kuchnia: Kolacja w filmie

Vicky Cristina Barcelona

Dwie Amerykanki przyjeżdżają do stolicy Katalonii, wyjazd ten jednak nie pozostanie bez wpływu na ich życie. Hiszpański temperament, tradycyjna kuchnia i klimat wakacji wiszą w powietrzu.

fot. filmweb.pl

 

Pan i Pani Smith

Para płatnych zabójców otrzymuje zlecenie na siebie nawzajem. Czy ta historia może skończyć się dobrze? Czy kolacja przy świecach małżeństwa płatnych zabójców może być bezpieczna?

fot. filmweb.pl

 

Wyznania Gejszy

Gejsze są mistrzyniami w sztuce konwersacji, tańca, śpiewu i gry na tradycyjnych instrumentach japońskich. Już od młodości dziewczynki uczą się jak zostać Gejszą. Film pokazuje życie Gejszy, często biorącej udział w podobnych kolacja jak na zdjęciu.

fot. filmweb.pl

 

Jak stracic chłopaka

Jak stracić chłopaka w 10 dni to zabawna historia dwóch szalonych ludzi, którzy lubią... wyzwania. Andie na potrzebę artykułu prasowego ma w 10 dni stracić nowo poznanego chłopaka, tymczasem jej wybranek wręcz odwrotnie - chce udowodnić, że jego nowy związek przetrwa dłużej niż zwykle. Wśród licznych zabawnych scenek sytuacyjnych pojawia się również wątek kolacyjny, w którym to Ben przygotowuje wystawną i jak najbardziej mięsną kolację dla wybranki. Co zrobi Andie? Udając, że jest w pełni zdeklarowaną wegetarianką urządza scenę, która kończy się wycieczką do wegetariańskiej restauracji.

fot. filmweb.pl

 

Pretty Woman

Pretty woman - Współczesny Kopciuszek trafia na salony. A tam... czeka na niego prawdziwa szkoła savoir vivre'u. Pamiętacie jedną z kolacji biznesowych, na której wcielająca się w główną rolę Julia Roberts nie daje sobie rady z podanymi do kolacji skorupiakami?

fot. filmweb.pl

 

Zakochany Kundel

Zakochany kundel i jedna z najbardziej romantycznych kolacji w historii kina animowanego. Każdy chyba pamięta ciągnące się w nieskończoność spaghetti a'la bolognese, które połączyło głębokim uczuciem pewnego Hultaja i uroczą suczkę Zuzię.

fot. filmweb.pl

 

Bridget Jones

Bridget Jones - 32-letnia kobieta, której postanowienia noworoczne podobne są do postanowień wielu innych kobiet na całym świecie: schudnąć 10 kg, ograniczyć konsumpcję papierosów oraz poznać życiowego partnera. Dokonuje również próby opanowanie trudnej sztuki gotowania, której efektem jest.... niebieska zupa, którą zaserwowała ku zaskoczeniu swoich gości.

fot. filmweb.pl

 

Czekolada

Matka i córka przyjeżdżają do małego miasteczka, gdzie otwierają sklep, w ofercie którego znaleźć można czekoladę pod każdą niemal postacią. Powoli zdobywa przychylność mieszkańców miasteczka, a nowych przyjaciół raczy doskonałą kolacją, której podstawowym składnikiem była czekolada.

fot. filmweb.pl

 

Julie i Julia

Młoda sekretarka postanowiła w ciągu roku zrealizować wszystkie 524 przepisy z książki kucharskiej swojej idolki Julii Child . Wszystko opisuje na swoim blogu. Jednym z efektów jej kulinarnego przedsięwzięcia jest uroczysta kolacja w gronie przyjaciół.

fot. filmweb.pl

Udostepnij:

Komentarze (1)

Dodawać komentarz mogą tylko zalogowani użytkownicy

Agata3

26.07.2013 17:34
Julie i Julia :)
prymat