Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Kuchnia z Karaibów - Kubańskie rytmy salsy

Kuchnia z Karaibów - Kubańskie rytmy salsy

Kuchnia Kubańska, ze względu na swoją tradycję, to doskonało połączenie pierwszych jej mieszkańców – hiszpańskich osadników, rodowitych Indian jak i potomków murzyńskich osadników

 

Najczęściej na wyspie podaje się ryby, wieprzowinę oraz kurczaki, najczęściej opieczone na chrupko. Bardzo popularny jest również ryż pod każdą postacią – np. congori – ryż z czarną fasolką. Domniemuje się, że pierwszymi mieszkańcami wyspy byli Indianie z Ameryki Południowej. Podejrzewa się, że  stamtąd przywieźli warzywa korzeniowe takie jak – słodkie ziemniaki (bataty), czy maniok – które to są obecnie wykorzystywane podczas przyrządzania wielu potraw. Hiszpanie przywieźli tutaj popularną sopa de ajo, czyli smaczną zupę czosnkową.

 

Delicjami się tutaj owoce morza, których nie brakuje z pewnością w hotelowych restauracjach. Same ryby podaje się w najróżniejszych postaciach – zarówno gotowane, jak i pieczone, jako składnik pizzy, ale również jako zapiekane w kulkach do ciasta.

 

Co ciekawe, jednym z najtrudniej dostępnych składników jest wołowina – jest ona właściwie niedostępna dla zwyczajnego mieszkańca wyspy – trafia głównie na stoły turystów w rządowych hotelach i restauracjach. 

 

A jako, że Kuba nieodłącznie kojarzy się z Salsą, proponujemy równie roztańczone w kubańskich rytmach danie właśnie z Salsą:

 

Pieczony dorsz z salsą z papryki i aromatyzowaną kolendrą

 

 

1

 

https://www.doradcasmaku.pl/przepis/40848/pieczony-dorsz-z-salsa-z-papryki-i-aromatyzowana-kolendra.html

 

Kate131 26.07.2011 17:10
Bardzo apetyczny ten dorsz!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak