"Im więcej jesz tym bardziej pomagasz"

25.02.2015
"Im więcej jesz tym bardziej pomagasz"

 

"Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”! 13 marca cała Polska włącza się do akcji Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Zapraszamy do wybranych lokali gastronomicznych.

 

13 marca odbędzie się III edycja akcji pod hasłem „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz”. Lokale gastronomiczne w całej Polsce przekażą 10% od obrotu na rzecz dzieci opuszczonych i osieroconych - podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce.  Akcja ma na celu zebranie niezbędnych funduszy na organizację Świąt Wielkanocnych dla Rodzin SOS.

Jednodniowa akcja będzie miała miejsce w lokalach gastronomicznych w całej Polsce. Lista lokali biorących udział w projekcie dostępna jest na stronie SOS Wioski Dziecięce.

 

 

 

Ambasadorem, a jednocześnie Partnerem akcji jest Tomasz Jakubiak i restauracja Gar Jakubiaka:

Miałem ogromną przyjemność poznać dzieci z SOS Wioski Dziecięcej w Siedlcach – dzieci, które mają piękne marzenia. Niestety bagaż ciężkich doświadczeń, jaki za sobą niosą, sprawia, że mają zbyt mało wiary w siebie. Mariusz powiedział mi, że zawsze marzył, aby zostać prawdziwym szefem kuchni, a Ania w przyszłości chciałaby prowadzić własną restaurację. Wspólnie możemy podarować dzieciom opuszczonym i osieroconym lepszą przyszłość i pokazać, że marzenia się spełniają.  Dlatego wspieram Akcję „Im więcej jesz tym bardziej pomagasz” z pełnym zaangażowaniem! Tego dnia nie obowiązuje żadna dietaJ Jemy do syta i pomagamy potrzebującym dzieciakom. Przyjdź, Jedz, Pomagaj!

Zapraszam Tomasz Jakubiak”.

Wszystkich, którzy nie mają jeszcze planów 13 marca, serdecznie zapraszamy do lokali biorących udział w Akcji. Możecie pomóc w bardzo prosty sposób. Wystarczy, że zaprosicie rodzinę, znajomych i zjecie do syta, a 10% z Waszego rachunku powędruje do potrzebujących dzieci.

Święta to czas, kiedy staramy się szerzej otwierać nasze serca na potrzeby innych. 13 marca dzięki Państwa wsparciu będziemy mogli podarować osieroconym dzieciom lepszą przyszłość. Każda nawet najmniejsza kwota to dla nich szansa na równy start w dorosłe życie. Nasi podopieczni to dzieci, których dzieciństwa nie można nazwać beztroskim. Dzieci, które jak żadne inne pragną ciepła, bezpieczeństwa i rodzinnej atmosfery, która choć na chwilę pozwoli zapomnieć trudne doświadczenia z przeszłości. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce ma pod opieką aż 49. rodzin SOS. Celem Stowarzyszenia jest opieka nad opuszczonymi i osieroconymi dziećmi dając im bezpieczny dom, troskliwą rodzinę SOS, niezbędne wykształcenie, ale przede wszystkim dzieciństwo, na jakie zasługują. Aby stać się dorosłym najpierw trzeba być dzieckiem. 

Dzięki zebranym funduszom Stowarzyszenie będzie mogło zapewnić rodzinom SOS wyjątkowe Święta Wielkiej Nocy, pełne pyszności i dziecięcych uśmiechów.

 „Jesteśmy dumni, że branża gastronomiczna już po raz trzeci wspiera naszych podopiecznych tak licznie i z takim zaangażowaniem. Święta to zawsze czas wyjątkowy, czas spędzania rodzinnych chwil. Wspólnie możemy podarować dzieciom opuszczonym i osieroconym wiele uśmiechów. – mówi Anna Choszcz Sendrowska, Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce.

 

***

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce w Polsce to organizacja dobroczynna, która działa na rzecz umacniania rodzin zagrożonych rozpadem oraz opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi. Wykorzystując międzynarodowe doświadczenie, z powodzeniem realizuje swoją misję w Polsce już od ponad 30 lat.

 

W czasie trzech dekad obecności Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce zostały zbudowane wioski w Biłgoraju, Kraśniku, Siedlcach i Karlinie. Obecnie Stowarzyszenie ma pod opieką ponad 1450 dzieci. SOS Wioski Dziecięce działa na świecie od 65 lat w 133 krajach, na 4 kontynentach, a pod jego opieką znajduje się ponad 1,5 mln dzieci.

Udostepnij:

Komentarze (4)

Futka 26.02.2015 08:59
Świetna inicjatywa! :) Z przyjemnością się przyłączę. Mimo wszystko, szkoda, że tak niewiele lokali przyłączyło się do akcji...Ogromne brawa dla tych restauracji, które mają kuchnie pełne serca i życzliwości dla innych ;)
Doradca Smaku 26.02.2015 08:12
@Ben-ka, na stronie SOS Wioski Dziecięce znajdziesz również inne formy pomocy dzieciom: http://wioskisos.org/. Pozdrawiamy :)!
Kasia Maszewska 26.02.2015 00:52
Na pewno się przyłączę. Trzeba wspierać takie akcje!
ben-ka 25.02.2015 17:32
13 marca, to dla mnie szczególny dzień, tylko co z tego jak akcja prowadzona jest w bardzo dużych miastach? Mimo chęci nie skorzystam, a tym samym nie wesprę akcji, a szkoda........
prymat