Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

18.06.2014
Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

Śniadanie na dachu Krakowa? Czemu nie! Zapraszamy na Bulwar Śniadaniowy już w tę sobotę, 21 czerwca do Krakowa.

 

Już od rana 21 czerwca warto z otwartym sercem i zaostrzonym apetytem gromadzić się pod wawelskim wzgórzem – od strony Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. To będzie rzadka okazja, żeby śniadanie rozpocząć… na dachu! Dokładniej rzecz ujmując – właśnie na dachu CORT znajdą swoje miejsce kulinarne stoiska, tu także staną stoły dla przybyłych gości, zaś na pobliskim nabrzeżu będą już na nich czekać leżaki i koce. Bulwar Śniadaniowy powstał po to, byśmy mogli – po raz pierwszy w ramach Wianków – wspólnie rozpocząć dzień i sycić się bogactwem specjalnie na tę okazję przygotowanych smaków.

 

  

Ich różnorodność gwarantują nam krakowscy restauratorzy, specjaliści od zdrowej żywności oraz krytycy kulinarni, którzy tego dnia zaprezentują nam swoje propozycje na pierwszy – i ponoć najważniejszy – posiłek dnia… Uczestnicy mogą dołączyć z własnymi koszykami i zapasami, ale też wybrać się na poszukiwania w stronę stoisk: tam znajdą m.in. gotowe zestawy piknikowe z różnymi śniadaniowymi kompozycjami – warto wymieniać się z przyjaciółmi ich zawartością i komentarzami na jej temat. Nie zabraknie kulinarnych warsztatów, konkursów i opowieści – m.in. wspólne z autorem czytanie najnowszej książki Macieja Brzozowskiego – oraz atrakcji dla dzieci w specjalnym kąciku Śniadanko.

Kuchnia orientalna, azjatycka czy meksykańska; zdrowa żywność, sery, mnóstwo słodkości i hektolitry espresso :) – to esencja tego, co zastaniemy na stoiskach renomowanych firm. W smakowity klimat wprowadzi nas firma Prymat – sponsor całego wydarzenia. Na miejscu przewidziane są degustacje i zabawy ze smakiem, a w konkursach śniadaniowych do zdobycia będą atrakcyjne nagrody.

Swój udział w śniadaniu zapowiedziały również Targi Dizajnu – odbywające się równolegle w nieodległym Forum Przestrzenie. A już nazajutrz (22 czerwca), po wiankowych szaleństwach, także w Forum Przestrzenie będzie można wymieniać się książkami o tematyce kulinarnej dzięki specjalnej edycji Drugiego Życia Książki w ramach kolejnego festiwalu Najedzeni Fest! – tym razem promującego lokalność w kuchennej sztuce.

 

 

Na wspólne śniadanie zaprasza Prymat. Na miejscu degustacje i zabawy ze smakiem, a w konkursach śniadaniowych do zdobycia atrakcyjne nagrody. 

 

Co: Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Gdzie: Kraków, Dach Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)

Kiedy: 21 czerwca

O której: między godziną 10.00 a 14.00

 

Więcej na: Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Zapraszamy również na stronę Wianków  oraz profilu Wianków na Facebooku

Udostepnij:

Komentarze (0)

Dodawać komentarz mogą tylko zalogowani użytkownicy

prymat