Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

18.06.2014
Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

Śniadanie na dachu Krakowa? Czemu nie! Zapraszamy na Bulwar Śniadaniowy już w tę sobotę, 21 czerwca do Krakowa.

 

Już od rana 21 czerwca warto z otwartym sercem i zaostrzonym apetytem gromadzić się pod wawelskim wzgórzem – od strony Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego. To będzie rzadka okazja, żeby śniadanie rozpocząć… na dachu! Dokładniej rzecz ujmując – właśnie na dachu CORT znajdą swoje miejsce kulinarne stoiska, tu także staną stoły dla przybyłych gości, zaś na pobliskim nabrzeżu będą już na nich czekać leżaki i koce. Bulwar Śniadaniowy powstał po to, byśmy mogli – po raz pierwszy w ramach Wianków – wspólnie rozpocząć dzień i sycić się bogactwem specjalnie na tę okazję przygotowanych smaków.

 

Bulwar Śniadaniowy w Krakowie Bulwar Śniadaniowy w Krakowie Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

Ich różnorodność gwarantują nam krakowscy restauratorzy, specjaliści od zdrowej żywności oraz krytycy kulinarni, którzy tego dnia zaprezentują nam swoje propozycje na pierwszy – i ponoć najważniejszy – posiłek dnia… Uczestnicy mogą dołączyć z własnymi koszykami i zapasami, ale też wybrać się na poszukiwania w stronę stoisk: tam znajdą m.in. gotowe zestawy piknikowe z różnymi śniadaniowymi kompozycjami – warto wymieniać się z przyjaciółmi ich zawartością i komentarzami na jej temat. Nie zabraknie kulinarnych warsztatów, konkursów i opowieści – m.in. wspólne z autorem czytanie najnowszej książki Macieja Brzozowskiego – oraz atrakcji dla dzieci w specjalnym kąciku Śniadanko.

Kuchnia orientalna, azjatycka czy meksykańska; zdrowa żywność, sery, mnóstwo słodkości i hektolitry espresso :) – to esencja tego, co zastaniemy na stoiskach renomowanych firm. W smakowity klimat wprowadzi nas firma Prymat – sponsor całego wydarzenia. Na miejscu przewidziane są degustacje i zabawy ze smakiem, a w konkursach śniadaniowych do zdobycia będą atrakcyjne nagrody.

Swój udział w śniadaniu zapowiedziały również Targi Dizajnu – odbywające się równolegle w nieodległym Forum Przestrzenie. A już nazajutrz (22 czerwca), po wiankowych szaleństwach, także w Forum Przestrzenie będzie można wymieniać się książkami o tematyce kulinarnej dzięki specjalnej edycji Drugiego Życia Książki w ramach kolejnego festiwalu Najedzeni Fest! – tym razem promującego lokalność w kuchennej sztuce.

 

Bulwar Śniadaniowy w Krakowie

 

Na wspólne śniadanie zaprasza Prymat. Na miejscu degustacje i zabawy ze smakiem, a w konkursach śniadaniowych do zdobycia atrakcyjne nagrody. 

 

Co: Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Gdzie: Kraków, Dach Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)

Kiedy: 21 czerwca

O której: między godziną 10.00 a 14.00

 

Więcej na: Wiankowy Bulwar Śniadaniowy

Zapraszamy również na stronę Wianków  oraz profilu Wianków na Facebooku

Udostepnij:

Komentarze (0)

prymat