Doradca Smaku logoandPrymat logo
ŚWIĘTA tuż, tuż! Zobacz porady kulinarne. SPRAWDŹ

Artykuł Klubu Szefów Kuchni: Lato wg Tomka Jakubiaka

Artykuł Klubu Szefów Kuchni: Lato wg Tomka Jakubiaka

 

 

Często narzekacie, że nie umiecie się odnaleźć na bazarze, bo nie znacie się na warzywach, nie wiecie do czego ich użyć. A czy macie taki sam problem w supermarkecie? Dlaczego tam bez problemu sięgacie po mrożonego kalafiora czy fasolkę? Kiedy jesteś na bazarze staraj się myśleć, co kupiłbyś w zwykłym sklepie, a szybko przekonasz się, że o warzywach (i swoich potrzebach) wiesz bardzo dużo. Wsłuchaj się w swój organizm. Jeśli nie masz ochoty na kotleta z ziemniakami, ale nic innego nie przychodzi Ci na myśl, poszukaj w lodówce produktów na pyszną sałatkę, którą będziesz mógł przyrządzić w 10 minut! Do przyrządzenia pysznej sałatki potrzebujecie dowolnej sałaty, pomidorów, rzodkiewek i właściwie każdego warzywa jakie lubicie- skład jest absolutnie dowolny!

 

Artykuł Klubu Szefów Kuchni: Lato wg Tomka Jakubiaka

 

Mało wymagające prawda? A gwarantuję, że jak raz ją przyrządzicie będzie wam towarzyszyć jako lunch każdego dnia! Na deser możecie sięgnąć po soczystego arbuza lub aromatyczne mango, które staje się coraz popularniejsze w Polsce. Owoce orzeźwiają w upalne dni i co ważne- nie wywołują wyrzutów sumienia, które towarzyszą nam po kalorycznych ciastkach.

Artykuł Klubu Szefów Kuchni: Lato wg Tomka Jakubiaka

Lato daje nam ogrom możliwości kulinarnych, z których może skorzystać nawet ktoś, kto o gotowaniu nie wie nic. I pamiętajcie proszę, że to naprawdę grzech kupować mrożonki w lipcu! Lepiej jest kupić truskawki, które przyjechały od polskiego rolnika niż te, które pokonały tysiące kilometrów nim znalazły się na półce w sieciówce. Zdrowe nawyki, które wprowadzicie już dziś do kuchni waszej rodziny będą procentować latami, dając wam zdrowie i dobre samopoczucie! Jeszcze tu jesteś? Na bazarek! 

 

Tomek Jakubiak

arbuzowo 24.07.2013 21:36
Święta prawda z tym bazarkiem, w pełni popieram. Jestem przerażona, że jak ludzie mają dostęp do świeżych warzyw, to kupują np. mrożone mieszanki na patelnię - jestem w stanie zrozumieć to ewentualnie zimą. Ale latem, kiedy mamy taki dostęp do niedrogich warzyw... Więc na bazarek! :-)
Mniam 24.07.2013 14:47
Jak stoję przed straganem z warzywami i owocami to z chęcią bym wzięła całe stoisko:)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak