Chrzan to niezastąpiony dodatek w każdej kuchni. Potrawy tradycyjnej kuchni polskiej nie mogą się obejść bez chrzanu. Smak przygotował ten ulubiony dodatek w kilku rodzajach: Chrzan tarty, Chrzan żurawinowy, Chrzan śmietankowy i Krem chrzanowy. Nasze chrzany dzięki wyjątkowej recepturze wyróżniają się intensywnym smakiem. Doskonale wzbogacają one dania o delikatniejszym smaku, nadając im wyrazistego charakteru. Niezastąpione do tradycyjnych dań wielkanocnych!
Zastosowanie - wyrazisty dodatek
Chrzan tarty to niezastąpiony dodatek w każdej kuchni. Potrawy tradycyjnej kuchni polskiej jak biała kiełbasa, żurek, różnorodne wędliny – szczególnie domowego wyrobu – czy choćby jaja na twardo nie mogą obejść się bez chrzanu. To także wspaniała baza do sosów chrzanowych (polecanych głównie do ryb) i past kanapkowych oraz do zupy chrzanowej. Wyrazisty smak chrzanu doda też ostrzejsze nutki domowym sałatkom i farszom, a także tartym buraczkom.
Faszerowane jajka koktajlowe
Składniki:
8 połówek białek z jajek
Farsz:
8 posiekanych żółtek
4 posiekane koreczki helskie
4 łyżki majonezu lub Kremu chrzanowego Smak
1 łyżka musztardy delikatesowej
4 posiekane Ogóreczki konserwowe Smak
4 posiekane marynowane pieczarki Smak
Sól ziołowa, pieprz czarny mielony
Przygotowanie:
Wszystkie składniki nadzienia wymieszać i doprawić do smaku. Farszem napełnić białka jajek i udekorować natką pietruszki.
Sos chrzanowy
Składniki
4 łyżki przygotowanego Chrzanu tartego Smak
¾ szklanki majonezu
½ szklanki białego wytrawnego wina
1 jabłko (10 dag)
5 dag śmietany 36-procentowej,
1 łyżeczka cukru,
sól, Pieprz czarny mielony Prymat
Sposób przygotowania:
Jabłko umyć, obrać, pokroić na ósemki, zalać 3 łyżkami wina i ugotować do miękkości, a następnie przetrzeć przez sito i ostudzić. Przecier wymieszać z chrzanem, winem i majonezem. Doprawić pieprzem, solą i cukrem. Śmietanę ubić i tuż przed podaniem delikatnie połączyć z sosem.