Doradca Smaku logoandPrymat logo
PROMOCJA! -10% na ulubione przyprawy z kodem DS10. SPRAWDŹ

Wielkanoc

Życzenia ...

Święta Wielkanocne kojarzą mi się pisankami (malowane lub ozdabiane za pomocą różnych technik jajka)  piękne wzory i mają cudowne kolory. Najważniejsze, że tworzenie pisanek jest dla wszystkich okazją do dobrej zabawy. Najczęściej w sposób naturalny barwi się je w wywarze z cebuli, nabierają one wtedy ciemnego bordowego koloru. Ale dzisiaj można już kupić w sklepach gotowe, bardzo ciekawe wzory - najchętniej na pisanki naklejają je dzieci. To jedno z ich ulubionych świątecznych zajęć. Podobnie jak palma, kolorowe pisanki są symbolem optymistycznym - oznaczają nowe, rodzące się życie. Czas, który spędzamy wraz z rodziną  na malowaniu pisanek jest dla mnie najpiękniejszy w ciągu roku. To dla mnie bardzo miłe przeżycie, ponieważ spędzam ten czas z dziećmi i całą rodzina , którzy są mi najbliżsi. To dla nas czas wielkiej radości i możliwości odpoczynku w towarzystwie osób, które kochamy. Pisanki, to element, który musi pojawić się na stole wielkanocnym w każdym domu, nie wyobrażam sobie tych świat bez nich, są one dla mnie po prostu nieodłącznym elementem Wielkanocy.Kolejną magiczną rzeczą związaną z tymi świętami jest to, że możemy wspólnie przygotowywać śniadanie wielkanocne.Wszystko to w ciepłej, domowej atmosferze. To doskonały czas na to, by ludzie zabiegani i zmagający się z codziennymi problemami, ciągle nie mający dla siebie czasu, mieli wreszcie okazję do odpoczynku i spędzenia razem czasu .

 

A ja postanowiłam zrobić coś innego  dla swojej rodziny . Jajko nie wygląda może dobrze ale dobrze smakuje ..
Przepis na jajko z buraczków
4 jajka
5 dużych buraczków
1-2 łyżki octu
Można przyprawić
Jajka ugotowane na twardo i obrane ze skorupek 
 Buraczki < zmieliłam jak na placki ziemniaczane > najlepiej jak ktoś ma sokowirówkę ja osobiście nie posiadam i musiałam radzić sobie w inny sposób
buraczki doprawiłam według swoich smaków
jajka muszą być przykryte całe buraczkami żeby mogły się ładnie zabarwić. Moje jajka leżały 3 dni w lodówce . Można również użyć soku z buraczków jeśli krócej będziecie trzymać jajko to kolor będzie jaśniutki .Ja miałam buraczki chciałam spróbować czegoś innego Mi smakowało .

 

 

 

Wielkanoc

 

Z okazji zbliżających się świąt   życzę wszystkim  wszystkiego najlepszego. Zdrowych,pogodnych Świat Wielkanocnych, pełnych wiary,nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja!

Aha, i mokrego śmigusa-dyngusa! 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak