Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Śniadanie to podstawa!

Dlaczego nigdy nie powinniśmy zapominać o zjedzeniu śniadania? Dlaczego jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia? Jak mimo porannego pośpiechu, dostarczyć organizmowi niezbędnych składników?

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Nigdy nie powinniśmy zapominać o jego zjedzeniu. Nie zaczynajmy dnia od filiżanki kawy, ale od pożywnego i zdrowego posiłku, który dostarczy nam niezbędnych składników odżywczych oraz doda potrzebnej energii. Zjedzmy śniadanie jak najszybciej, najlepiej tuż po przebudzeniu, gdyż im wcześniej to zrobimy, tym lepiej dla naszego organizmu.

Nie obawiajmy się także solidnego i pożywnego posiłku, gdyż jak głosi przysłowie "śniadanie powinniśmy zjeść jak królowie, obiad jak książęta, a kolacje jak ludzie ubodzy''. Wbrew wszelkiemu mniemaniu, obfite śniadanie to klucz do zgrabnej sylwetki i sprawnego działania układu pokarmowego.

 

Pierwszy posiłek powinien pokrywać około 30 % dziennego zapotrzebowania kalorycznego i składać się przede wszystkim z węglowodanów, które dostarczą nam energii, białek oraz niewielkiej ilości zdrowych tłuszczów. Wybierajmy zdrowe i pożywne produkty, które staną się swoistym motorem napędowym dla naszego organizmu. Śniadanie jedzmy powoli, bez pośpiechu, tak aby nie narażać żołądka na intensywną pracę.

 

Co daje nam śniadanie?

  • dostarcza niezbędnych składników odżywczych i witamin oraz dodaje tak potrzebnej rano energii;
  • podnosi poziom glukozy we krwi, dzięki czemu możemy pozbyć się senności, zmęczenia, migreny oraz poprawić koncentrację uwagi i od samego rana być aktywni i chętni do pracy;
  • poprawia działanie układu trawiennego. Nasz metabolizm dzięki dostarczonemu posiłkowi nie zwalnia, a pracuje sprawnie i prawidłowo;
  • zapobiega napadom głodu tzw. "wilczego apetytu", dzięki utrzymaniu właściwego poziomowi glukozy;
  • I co ważne! Jedzenie śniadania jest najłatwiejszą drogą do utrzymania smukłej i zgrabnej sylwetki! Jak to możliwe? Właśnie poprzez odpowiednią pracę układu trawiennego oraz utrzymanie prawidłowego poziomu glukozy we krwi.

 

A czego powinniśmy unikać?

Musimy pamiętać, aby w naszym pierwszym posiłku nie gościły puste węglowodany w postaci cukru, miodu czy wszelkiego rodzaju syropów. Unikajmy słodkich gofrów, naleśników, pączków, rogalików czy wysokokalorycznych batonów czekoladowych, które szybko dostarczą nam energii, ale tak samo szybko nas jej pozbawią.

 

Co wybierać na śniadanie?

Wybierajmy produkty zdrowe, pożywne i sycące, składające się z węglowodanów złożonych oraz produkty wysokobiałkowe, zdrowe tłuszcze i bogate w witaminy warzywa.

 

Wspaniałym rozwiązaniem na dobry początek dnia są produkty zbożowe tj. pieczywo pełnoziarniste.

 

Musli lub owsianki to także świetne rozwiązanie, ale tylko takie, które nie mają w swoim składzie ogromnej ilości cukru oraz innych dodatków w postaci: nasyconych tłuszczów, barwników czy konserwantów.

 

Śniadanie to podstawa!

 

Doskonałe rozwiązanie to także twarożek, połączony z warzywnymi dodatkami i zdrowymi tłuszczami omega 3, dzięki dodaniu do niego np. oleju lnianego.

 

Śniadanie to podstawa!

 

Jajka na miękko, twardo, sadzone czy te w postaci jajecznicy, również dostarczą nam niezbędnej energii.

 

Śniadanie to podstawa!

 

I co ważne! Nie zapominajmy o drugim śniadaniu. Zawsze zabierajmy je do pracy, dzięki czemu nasz metabolizm nie zwolni i będzie działał sprawnie. My nie będziemy głodni, a nasza sylwetka będzie smukła :)

 

Śniadanie to podstawa!

 

Pamiętajmy o jedzeniu śniadania, ponieważ jest najlepszym motorem napędowym zarówno do pracy, jaki i do zdrowia i urody :)

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak