Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Jak wybrać idealny piekarnik?

Jak wybrać idealny piekarnik?

Kuchnia to serce domu, tam gromadzi się często cała rodzina. Piekarnik to z kolei najważniejszy sprzęt w naszej kuchni i dlatego jego zakup powinniśmy dobrze przemyśleć. Będzie nam służył przez wiele lat, a więc powinien odpowiadać naszym potrzebom i zwyczajom kulinarnych.
Na rynku dostępnych jest wiele modeli piekarników, o różnym stopniu zaawansowania i rozmaitych funkcjach, standardowych i kompaktowych. Zanim wybierzesz model zastanów się, jaki typ piekarnika najlepiej spełni Twoje oczekiwania na co dzień.

Ze sterowaniem do płyty czy bez?

Jeśli chcesz zamontować piekarnik tradycyjnie, pod płytą grzejną masz do wyboru piekarnik ze sterowaniem do płyty lub bez sterowania.  Model ze sterowaniem do płyty posiada dodatkowe pokrętła, którymi nastawiasz także płytę grzejną, dlatego wymaga specjalnej płyty.
Jeżeli wolisz, by piekarnik i płyta miały sterowanie niezależne, co jest rozwiązaniem preferowanym przez większość klientów,  lub zamierzasz zabudować piekarnik w tzw. słupku zdecyduj się na piekarnik bez sterowania do płyty, który może zostać zamontowany w dowolnym miejscu kuchni. Wybór taki daje także dużą dowolność w wyborze płyty kuchennej.

 
 

W ofercie piekarników Bosch znajdziesz urządzenia dopasowane do różnych sposobów aranżacji kuchni. Jeśli preferujesz tradycyjne rozwiązania, tzn. piekarnik montowany pod blatem wybierz model z otwieraniem standardowym lub z wózkiem, czyli z wnętrzem, które wysuwa się jak szuflada razem z blachami. Pozwala on na łatwy dostęp do przygotowywanego dania i ułatwia czyszczenie wnętrza piekarnika. Piekarnik otwierany na bok sprawdzi się natomiast, jeżeli zamierzasz montować go w słupku.

Piekarnik dopasowany do Twoich potrzeb

Bosch ma w swojej ofercie piekarniki dopasowane do wszelkich kulinarnych zwyczajów. Niezależnie od tego, czy przygotowujesz obiad dla całej rodziny, czy też gotujemy okazjonalnie, tylko dla siebie, czy jesteś doskonałym kucharzem czy raczej cenisz sobie szybkość i wygodę - szeroki wybór modeli pozwoli zaspokoić Twoje oczekiwania.

Piekarnik kompaktowy czy standardowy?

Dla miłośników nowoczesnego designu, niestandardowych rozwiązań  lub posiadaczy małych kuchni Bosch proponuje piekarniki kompaktowe. Te urządzenia o wysokości 45 cm są dobrym wyjściem, jeśli chcesz oszczędzać miejsce, gdyż często oferują wiele funkcji w jednym. W najsze ofercie znajdziesz piekarnik kompaktowy z mikrofalą czy z funkcją pary. Komponują się również doskonale z innymi sprzętami z linii Kompakt (np. ekspresami do zabudowy), co pozwala stworzyć indywidualne, niepowtarzalne wnętrze. Kompaktowa pojemność czyni te piekarniki znakomitym rozwiązaniem, gdy nie musisz przygotowywać dań dla wielu osób.
Jeśli gotujesz dla całej rodziny lub często przyjmujesz gości, lepszym rozwiązaniem okaże się model standardowy o wysok. 60 cm o pojemności aż do 65L. Warto zwrócić uwagę czy model jest wyposażony w wygodne prowadnice teleskopowe, pozwalające swobodnie i w pełni bezpiecznie wysuwać blachy - nawet kilka jednocześnie.

Programy automatyczne, czyli danie na życzenie

Lubisz smaczne i zdrowe dania, ale nie jesteś zbyt dobrym kucharzem? Cenisz komfort i automatykę? Choć brzmi to niewiarygodnie, piekarnik Bosch może z powodzeniem zastąpić kucharza. Wystarczy wstawić do piekarnika danie i na panelu sterowania wybrać odpowiedni program i podać wagę potrawy. Rodzaj grzania, temperatura i czas zostaną ustawione automatycznie.
Modele wyposażone w funkcję Autopilot oferują aż do 70 programów pieczenia.


Inteligentne czyszczenie

Jeśli szczególnie ważna jest dla Ciebie wygoda i łatwość w utrzymaniu sprzętu w czystości, rozważ piekarnik Bosch wyposażony w system automatycznego czyszczenia. Pozwala zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. W ofercie Bosch znajdziesz: modele wyposażone w funkcję pyrolizy.
Funkcja pyrolizy, to najbardziej innowacyjny sposób samoczyszczenia piekarnika: zanieczyszczenia zostają zmienione w łatwy do usunięcia popiół. Pyroliza pozwala wyczyścić nie tylko wnętrze piekarnika, ale i drzwi.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Piekarniki Bosch są nie tylko wygodne w obsłudze, ale również w pełni bezpieczne dla Ciebie i Twoich bliskich. Modele z chłodnym frontem pozwalają uniknąć przypadkowych oparzeń, warto więc pomyśleć o nich, jeśli w Twoim domu są dzieci lub zwierzęta. Wysuwany wózek sprawia, że nie musisz wkładać rąk do gorącego wnętrza piekarnika, minimalizuje więc ryzyko oparzeń. Modele piekarników takie jak HBB43C450E lub HBL33B550 oraz wszystkie piekarniki ze sterowaniem do płyty posiadają dodatkowe zabezpieczenie przed uruchomieniem przez dzieci.

Coś ekstra?

Jeśli chciałbyś, aby Twój piekarnik łączył w sobie różne funkcje, warto pomyśleć o piekarniku kompaktowym, który łączy funkcje piekarnika i mikrofalówki. Taki sprzęt oszczędza nie tylko przestrzeń, ale i czas, ponieważ dzięki mikrofalom proces pieczenia trwa krócej. Urządzenia tego typu możesz używać jako standardowego piekarnika lub jako kuchenki mikrofalowej.
W linii Kompakt można znaleźć też piekarniki parowe z funkcją pary – to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie zdrową, lekką kuchnię. Są one wyposażone w aż 20 do 40 programów automatycznych, dzięki czemu gotowanie staje się dziecinnie proste. Przygotowanie dań metodą parową pozwala zachować maksymalne wartości odżywcze, a także wyborny smak i żywy kolor potraw.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak