Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Cellulit można pokonać dietą

Jakie zmiany należy wprowadzić do jadłospisu, aby cieszyć się gładką skórą?

Cellulit to problem występujący nie tylko u osób z nadwagą. W walce z nieestetyczną pomarańczową skórką duże znaczenie ma stosowana na co dzień dieta. Jakie zatem zmiany należy wprowadzić do jadłospisu, aby cieszyć się gładką skórą jeszcze przed nadejściem lata? O poradę warto poprosić dietetyka. 

Czym jest cellulit?

Cellulit to problem, który dotyczy przede wszystkim kobiet. Najczęściej pojawia się podczas dojrzewania, a jego powstanie wywołują często żeńskie hormony. Aby zredukować objawy „pomarańczowej skórki”, warto pomyśleć o zmianie stylu życia oraz zastosowaniu odpowiedniej diety. Powstawianiu cellulitu w dużej mierze sprzyja niezdrowy tryb życia, brak aktywności fizycznej, używki, jak również otyłość oraz stosowanie diety bogatej w węglowodany i tłuszcze.

Jak przeciwdziałać pomarańczowej skórce?

Najlepszą profilaktyką są zatem odpowiednie nawyki żywieniowe. – Aby uniknąć lub pozbyć się nieestetycznego problemu warto wybierać produkty lekkostrawne, takie jak ryby, chude mięso, brązowy ryż. Powinniśmy ograniczyć wszelkie tłuszcze zwierzęce i węglowodany, w szczególności przekąski takie, jak słodycze, fast-food i chipsy. W zamian możemy sięgnąć po bogate w witaminy i antyoksydanty, owoce oraz warzywa – mówi Zofia Urbańczyk, dietetyk Centrum Naturhouse. - To samo dotyczy wszelkiego rodzaju używek – palenie papierosów osłabia naczynia krwionośne i zwiększa prawdopodobieństwo powstawania obrzęków. Na kondycję skóry korzystnie wpłynie również picie zielonej herbaty, która posiada wiele cennych właściwości – przyspiesza trawienie, oczyszcza organizm i pomaga w usunięciu szkodliwych toksyn. Możemy wypróbować także inne herbatki ziołowe o podobnych właściwościach, np. na bazie skrzypu polnego, pokrzywy, lipy, kopru włoskiego. Dodatkowo do codziennego menu warto włączyć napój z zielonej natki pietruszki. Oprócz naparów z ziół, codziennie powinniśmy pić również co najmniej 1,5 l niegazowanej wody mineralnej, dzięki temu oczyścimy nasz organizm i pozbędziemy się toksyn.

Ruch to zdrowie       

W walce z cellulitem ważna jest nie tylko sama dieta. Musimy pamiętać też o aktywności fizycznej. Najkorzystniejsze będą ćwiczenia aerobowe, jak fitness, jogging, jazda na rowerze czy szybki spacer. Równie dobrym sposobem na kształtowanie sylwetki będzie pływanie. Odpowiednie nawyki żywieniowe w połączeniu ze sportem pomogą nam nie tylko pozbyć się uciążliwego problemy, a także poprawią naszą kondycje i wpłyną na lepszą samoocenę. 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak