Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

6 zdrowych nawyków, które zmienią Twój dzień

Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia.

Dlaczego tyjemy? Przyczyny wzrostu wagi są różne, ale najczęściej popełniane błędy to objadanie się, podjadanie pomiędzy posiłkami, brak regularnych posiłków, przetworzona żywność, stres i siedzący tryb życia. Często też podejmowane próby odchudzania niekorzystnie wpływają na nasz metabolizm, który zwalnia i prowadzi do wzrostu kilogramów. 

 

Nawet szybkie tempo życia, niewystarczająca ilość snu czy chroniczny stres mogą w bardzo podstępny sposób stać się przyczyną nadwagi i otyłości, które niosą za sobą konsekwencje zdrowotne – mówi Beata Prusińska, dietetyk Naturhouse. W takim przypadku odchudzanie pod okiem specjalisty jest bardzo ważne, aby cały proces zachodził w zdrowy i racjonalny sposób.

 

Kilka wskazówek, jak wprowadzić zdrowe nawyki:

  • Zacznij dzień od śniadania

To najważniejszy posiłek. Jeśli będzie zawierał niezbędne grupy produktów (białko i węglowodany), dostarczy odpowiedniej dawki energii i zapobiegnie podjadaniu w ciągu dnia. Pominięcie go powoduje, że głód przychodzi ze zdwojoną siłą w późniejszej porze dnia.

  • Regularne posiłki

Często tłumaczymy się, że w pracy nie mamy możliwości zjedzenia posiłku. Zmień swoje myślenie, a na pewno uda Ci się zorganizować. Przygotuj posiłki dzień wcześniej, kup pojemniki, w których można zabrać obiad czy sałatkę do pracy. Weź ze sobą 2-3 owoce, drobne warzywa jak pomidory koktajlowe i pitny jogurt naturalny – gdy pojawi się głód zawsze możesz po nie sięgnąć – radzi dietetyk Naturhouse.

  • Wybieraj produkty nieprzetworzone

Staraj się, aby w Twojej lodówce gościły świeże warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, jajka, chude mięsa i ryby oraz naturalne jogurty. Kupuj jak najmniej produktów w puszkach, pakowanych w modyfikowanej atmosferze i konserwowanych. Im mniej takich produktów w Twojej diecie, tym lepiej dla Twojego zdrowia. Nie przechowuj w domu słodyczy i słodkich napoi.- przestrzega dietetyk.

  • Kilka ćwiczeń fizycznych to już sukces!

Aktywność fizyczna jest bardzo ważna, szczególnie gdy masz siedzącą pracę. 8 godzin przed komputerem, w domu siedzenie w fotelu i oglądanie TV. Postaraj się nie włączać telewizora po przyjściu z pracy, zjedz lekki posiłek i ćwicz! Lekkie ćwiczenia można wykonać w domu samodzielnie. Przeznacz na aktywność przynajmniej 30 minut  4 razy w tygodniu, a już po miesiącu poczujesz różnicę w swoim samopoczuciu. Ćwiczenia dotleniają krew, która transportuje substancje odżywcze po całym organizmie – pamiętaj o tym!

  • Metoda małych kroków

Stawiaj sobie realistyczne cele – nie zmieniaj wszystkiego na raz, bądź dla siebie wyrozumiały. Wprowadzenie zdrowych nawyków to pewien proces, którego powodzenie zależy od Twojego stopnia zadowolenia w trakcie zachodzących zmian. – tłumaczy dietetyk Beata Prusińska. Rezygnuj stopniowo z błędnych nawyków, które popełniasz, dopiero gdy oswoisz się ze zmianą, stawiaj sobie kolejne wyzwania. Zastanów się, może warto poradzić się dietetyka, aby wiosnę przywitać w pozytywnym nastroju bez zbędnych kilogramów?

  • Pomoc dietetyka

Jeśli nigdy jeszcze nie było okazji do spotkania z dietetykiem a chcesz znaleźć sposób, aby na zawsze pożegnać zbędne kilogramy i nauczyć się zdrowo odżywiać, możesz skorzystać z bezpłatnych konsultacji w Centrach Dietetycznych Naturhouse, w ramach których specjaliści dokonają wszelkich niezbędnych pomiarów ciała i ocenią dotychczasowy sposób odżywiania, a także w razie problemów, zaproponują skuteczne rozwiązanie.

 

6 zdrowych nawyków, które zmienią Twój dzień

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak