Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

1. POCZĄTEK

Pierwszy wpis zazwyczaj staje się dylematem. Co napisać żeby zachęcić do siebie ludzi? O czym pisać? Ile napisać? Ja na szczęście nie mm tego problemu, bo gotowanie jest moją pasją i będę się radować każdą sekundą pisania o tym co kocham.

ZACZNIJMY OD NAZWY

Myślę, że na początek objaśnię skąd wziął się „Chaps Świata”. Otóż pochodzę z Poznania i „Chaps” jest odpowiednikiem słowa „kęs” w gwarze poznańskiej. Co oznacza słowo świat chyba nie muszę tłumaczyć. Taką nazwą chcę pokazać, że będę gotować potrawy z całego świata, z wielu różnych kultur ale nigdy nie odstąpię od naszej polskiej kuchni, więc co jakiś czas będę też wrzucać jakiś przepis na typowo polskie danie. Nigdy nie powinniśmy zapominać o naszych korzeniach, zwłaszcza w gotowaniu, bo nasze pochodzenie i wynikające z tego przyzwyczajenia mogą dodać wyjątkowości do naszych potraw.

 

PIERWSZY PRZEPIS

Przepis na schab w miodzie i chilli możecie już znaleźć na stronie internetowej. Z racji, iż jest to mój autorski przepis cieszę się, że ludziom tak bardzo zasmakowało to danie nie tylko na stronie, ale też w moim otoczeniu. Historia tego dania jest bardzo prosta. Musiałem odprawić swój rytuał, czyli najpierw pójść na stoisko z mięsem, potem udać się na stoisko warzywne stwierdzić co najlepiej pasuje do takiego mięsa, a potem poszwendać się po sklepie w poszukiwaniu dodatków by stworzyć perfekcyjne połączenie. Zapraszam do spróbowania.

 

TRZEBA SIĘ ROZWIJAĆ

Chciałbym żeby moja działalność na tej stronie nie była tylko jednostkowym wypadkiem, ale żeby często publikować wpisy blogowe i przepisy. Może niedługo wystartuję z wideo poradnikami by nieco moją stronę urozmaicić. Póki co specjalnie na potrzebę tego bloga zakładam twittera. Czujcie się wolni do pisania do mnie i zapewne co wpis będę przypominał o tym koncie. Zapraszam na konto twitter

 

Do smacznego

Jędrzej Spychał

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak