Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna

Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna

W dzisiejszych czasach kuchnia przestała pełnić funkcję wyłącznie miejsca, w którym przygotowuje się posiłki. Dla wielu ludzi kuchnia to serce domu – to właśnie tu spędzamy najwięcej czasu gotując, omawiając domowe sprawy czy spotykając się ze znajomymi, aby razem ugotować coś dobrego.

Oczywistym więc jest, że to pomieszczenie powinno być wyposażone nie tylko funkcjonalnie, ale także estetycznie. To właśnie dlatego urządzenia AGD powinny stanowić z kuchnią integralną, miłą w odbiorze całość.

 

Jeśli drogie są nam klimaty skandynawskie prawdopodobnie zdecydujemy się na białe, jasne i dość surowe wnętrze. Będzie prosto i bez zbędnych dodatków. Linia urządzeń AGD ma tu bardzo duże znaczenie, bo to ona dopełni całość. Świetnie sprawdzą się eleganckie linie proste czy ciekawa kolorystyka. Warto przy tej okazji zwrócić uwagę na urządzenia od Beko – na przykład zestawy piekarników i płyt grzewczych w kolorach białym czy czarnym. Wielbiciele nowości mogą z kolei sięgnąć po estetyczny beż lub surowy grafit. Każde z urządzeń jest łatwe w utrzymaniu czystości – sprawdzonym rozwiązaniem są tu gładka, szklana powierzchnia i chowane pokrętła. Amatorzy kuchennych wyzwań na pewno docenią również bogactwo zastosowanych udogodnień. 

Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna

Nowe piekarniki Beko wyposażone są m.in. technologię Split&Cook umożliwiającą przygotowanie jednocześnie dwóch potraw w różnych temperaturach, nie martwiąc się, że ich zapachy się zmieszają; czy w technologię Surf gwarantującą szybsze i bardziej równomierne wypieczenie potrawy z każdej strony. Nowoczesne płyty indukcyjne kuszą z kolei technologią Indyflex, dzięki której połączymy kilka pól grzewczych w jedno.

Kuchnia singla lub singielki, którzy wiele godzin spędzają w pracy, będzie zapewne nowoczesna i oszczędna, ale jednocześnie przytulna. Meble oraz urządzenia AGD muszą być łatwe w utrzymaniu czystości i praktyczne. Wolny czas, którego mamy niewiele, chętniej wykorzystamy przecież na nasze zainteresowania niż na żmudne czyszczenie piekarnika (tu przyda się urządzenie z funkcją pyrolizy, czyli autoczyszczenia za pomocą bardzo wysokiej temperatury). Jeszcze więcej czasu zyskamy gotując na płycie indukcyjnej (technologia Booster jeszcze bardziej przyspieszy proces gotowania), a gdy dodamy do tego piekarnik z funkcją książki kucharskiej to okaże się, że gotowanie jest kolejną umiejętnością do szlifowania, a nie nużącym obowiązkiem. 

 

Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna Złoty środek, czyli kuchnia funkcjonalna i ładna

 

Gdy jesteśmy tradycyjną polską rodziną chętnie spędzamy czas wspólnie z naszymi bliskimi i znajomymi, szykujemy niedzielne obiady i przyjęcia. Nasza kuchnia musi nie tylko pomieścić nasze garnki, naczynia i produkty żywnościowe, ale także „wykarmić” wszystkich tych gości… W każdej rodzinnej kuchni niezależnie od wystroju swoje miejsce znajdzie duża lodówka – na przykład typu side-by-side, w której zmieścimy nawet największe dania – np. duże ciasta. Wielbiciele rozwiązań bardziej tradycyjnych na pewno docenią modele typu combi. 

„Klasyczne” lodówki pozostają świetnym wyborem dla mniejszych rodzin. Nowoczesne urządzenia tego typu, proponowane przez firmę Beko są wyposażone m.in. w specjalną szufladę Everfresh+, w której owoce i warzywa pozostaną świeże nawet przez 30 dni. Jeśli chodzi o rodzinne gotowanie świetnym wyborem będzie piekarnik Beko dysponujący aż 82 litrami pojemności.

Technologia jest coraz bardziej potrzebna i niezastąpiona w naszych domach. Poszukujemy jednak nie tylko ciekawych czy zaawansowanych, ale także ładnych, estetycznych rozwiązań. Nie bez znaczenia jest również dbałość o środowisko  oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Znalezienie złotego środka w tym zakresie jest niezwykle trudne, ale Beko robi wszystko, aby jak najbardziej się do niego zbliżyć. 

 

bietka 30.11.2016 07:28
super sprzęt, trzeba by powoli wymieniać stary na nowszy, zwłaszcza nowy piekarnik by mi się przydał :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak