Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Tutorial serwisu

Aby ułatwić Wam poruszanie się po serwisie, przygotowałem dla Was mini-tutorial. Już wkrótce powstanie również zakładka „Najczęściej zadawanych pytań”. Znajdziecie w niej odpowiedzi na wszystkie Wasze wątpliwości związane z nową odsłoną serwisu.

Poniżej przygotowałem dla Was mini-tutorial po serwisie. Pomoże Wam on szybciej poznać serwis i oswoić się ze zmianami, które tutaj zaszły. Zanim jednak przejdę do tego, chciałem Wam podziękować za wszystkie komentarze, uwagi i sugestie, które tak licznie do mnie spływają. Niezmiernie się cieszę, że ten ogromny trud, jaki został włożony w to, aby powstała nowa odsłona serwisu został przez Was doceniony. Doradcy, jesteście nieocenieni! Dziękuję, dziękuję i jeszcze raz wszystkim dziękuję. Czekam na dalsze komentarze i liczę na to, że jeszcze częściej będziecie tutaj zaglądać ?

Nowy rozkład menu

Jak pewnie zauważyliście – zmniejszyła się liczba zakładek w menu, która została zredukowana do 3: Przepisy, Akademia Doradcy i Programy TV. Kolejną pozycją jest ikonka, po kliknięciu w którą możecie się zalogować do serwisu lub też zarejestrować się.

Ikona 2

Punktem najważniejszym nowej odsłony serwisu są PRZEPISY. Dlatego po najechaniu kursorem myszki na tę zakładkę – rozwija się przed Wami cała gama możliwości, wyboru przepisów spośród kategorii. Tym samym szukanie Waszych ulubionych przepisów powinno stać się jeszcze łatwiejsze?

Menu prezpisy

Zakładka AKADEMIA DORADCY – to zakładka, w której znajdziecie aktualności, porady, najnowsze wydania E-magazynu kulinarnego oraz strefy tematyczne. Tutaj również znajdziecie zakładkę „Społeczność” a w niej listę wszystkich użytkowników i Doradców Smaku Miesiąca.

Akademia Doradcy - zakladka

Ostatnia zakładka to Programy TV, która po rozwinięciu pozwala Wam wybrać interesujący Was program TV lub ulubionego prowadzącego.

Programy TV

W zakładce macie możliwość filtrowania przepisów z programu – wyszukiwania po programach, sezonach oraz po prowadzących. Mam nadzieję, że ułatwi Wam to w końcu szukanie Waszych ulubionych przepisów z programów TV.

Wyszukiwania przepisow - zakladka Programy TV

 

Widok z zakładki prowadzącego – możesz wybrać program oraz interesujący Cię sezon.

 Wyszukiwania przepisow - zakladka o Prowadzacym

 

Wyszukiwarka – jeszcze szybciej i prościej znajdziesz przepis, który Cię interesuje?

Wyszukiwarka - widok glowny

Nowa funkcja wyszukiwarki pozwala Wam szukać przepisy, porady i użytkowników. Dodatkowo możecie odfiltrować przepisy, które zawierają video. Z kolei funkcja dawnej Lodówki umieszczona została w dodatkowym polu filtrowania z możliwością wpisywania składników. Przepisy możecie wyszukiwać po składnikach, którymi obecnie dysponujecie.

Wyszukiwarka - filtrowanie po skladnikach

 

Na stronach poszczególnych kategorii znajdują się natomiast pola z nazwami składników, które po kliknięciu sprawią, że liczba przepisów się zmniejszy i pojawią się na liście tylko takie przepisy, które zawierają dany składnik.

Tagi wyszukiwanie

Archiwum blogów i pytania użytkowników

Jeśli chcecie zadać innym użytkownikom pytanie z zakresu kulinariów lub porozmawiać na inny temat to zapraszam do sekcji Pytań Użytkowników, która w dalszym ciągu funkcjonuje w serwisie. Teraz, aby do niej przejść należy zjechać na sam dół serwisu, ponieważ odnośnik do niej znajduje się w stopce.

W stopce znajdziecie także Archiwum blogów. Jak już pewnie zaobserwowaliście – Użytkownicy zarejestrowani nie mają możliwości dodawania nowych wpisów na bloga. Natomiast jeśli macie ochotę poczytać archiwalne treści to zapraszam właśnie tutaj.

Jak znalezc archiwum blogow

 

Profil użytkownika zalogowanego

Tutaj również zaszło sporo zmian. Po zalogowaniu się do serwisu – macie możliwość wyboru następujących zakładek:

Mój profil – tutaj widzicie swój profil tak jak będzie on widziany przez innych użytkowników. Znajdą się tutaj po lewej stronie informacje o liczbie dodanych przez Was przepisów, ilości docenień Waszych przepisów przez innych użytkowników (docenienie=serduszko) oraz w postaci gwiazdki – przepisy wyróżnione przeze mnie.

W zakładce powiadomienia  będziecie na bieżąco informowani o tym, co się dzieje w serwisie oraz w Waszych przepisach. Będziecie dostawać informacje o tym, jak inni użytkownicy reagują na Wasze przepisy, czy np. zostaliście wyróżnienie Doradcy Miesiąca oraz kto zdecydował się obserwować Wasze konto.

Powiadomienia

W ustawieniach profilu możecie dokonać wiele zmian:

  1. dodać/zmienić opis o sobie na stronie
  2. dodać avatar
  3. połączyć swoje konto z Facebook
  4. zmienić hasło
  5. zaznaczyć jakie powiadomienia chcecie otrzymywać
  6. zapisać się do newslettera.

Dodawanie przepisów

Licznie spływają do mnie wiadomości odnośnie tego dlaczego Wasze przepisy od razu po dodaniu nie publikują się na stronie. Spokojnie to nie Wasz błąd. Od teraz wszystkie przepisy trafiają do moderacji, dlatego na stronie publikują się dopiero wtedy, gdy zostaną sprawdzone. Może to potrwać od kilku godzin do kilku dni – w zależności od ilości przepisów czekających w kolejce na sprawdzenie?.

Dodanie przepisu

Macie jeszcze jakieś pytania, sugestie o których nie pisaliście? Czekam na każdą Waszą wiadomość. Piszcie na adres: [email protected]

 

Bożena Matuszczyk 18.06.2018 14:23
Bardzo dziękuję za wyczerpujące informacje i odpowiedzi dotyczącego nowego serwisu D.S

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak