Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne?

Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne?

Piekarniki pojawiły się w naszej kuchni dopiero kilkadziesiąt lat temu, a już teraz nie wyobrażamy sobie bez nich połowy posiłków. Piekarnik pozwala szybko i zdrowo przygotować posiłek, bez zbędnego czasu spędzonego przy "garach". Przez lata funkcjonalność piekarników zyskiwała na znaczeniu, a producenci zaczęli wzbogacać te urządzenia o nowe, przydatne funkcje. 

Na rynku pojawiły się pierwsze piekarniki do zabudowy z innowacyjnym pierścieniem sterującym od producenta marki Bosch. Wśród nich znajdziemy wielofunkcyjne modele łączące efekt grzania klasycznego, pary i mikrofal. Sprzęty te, wyposażone w szereg innowacyjnych rozwiązań typu PerfectBake, PerfectChef, czy PerfectRoast, redefiniują znaczenie nowoczesnego pieczenia i gotowania.

Piekarnik upiecze ciasto za Ciebie!

Piekarniki z Serie|8 Bosch zostały wyposażone w czujniki, które usprawniają proces przyrządzania potraw. Czujnik pieczenia PerfectBake dokonuje stałych pomiarów poziomu wilgoci pieczonych potraw i ciast, automatycznie dostosowując proces wypiekania. Kiedy danie będzie gotowe, piekarnik wyłączy się samoczynnie. Termosonda PerfectRoast z kolei ułatwia przygotowanie pieczeni z mięsa, drobiu i ryb - nowa technologia pomiaru temperatury, kontrolowana w trzech różnych miejscach daje możliwość wyeliminowania błędnych pomiarów np. w pustej przestrzeni lub w nadzieniu, co umożliwia uzyskanie optymalnych rezultatów pieczenia.

Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne? Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne?

Innym udogodnieniem jest np. system czteropoziomowego nawiewu powietrza (Termoobieg 4D), który gwarantuje równomierne rozprowadzenie gorącego powietrza wewnątrz piekarnika i pozwala na przygotowanie wyjątkowych potraw niezależnie od tego, na którym z czterech poziomów zostaną one ustawione. A funkcja pary pozwala na zachowanie chrupiącego i soczystego smaku potraw.

Zastanów się zanim wybierzesz piekarnik

Piekarnik ParaPlus Bosch z dodatkiem pary i mikrofalą o wysokości 60 cm to model, który łączy w sobie praktycznie wszystkie systemy grzania od klasycznego przez mikrofalę, aż do grzania parą. Urządzenie oferuje swoim użytkownikom nową jakość potraw, a także znaczną oszczędność czasu i energii. 

Piekarnik z parowarem o wysokości 60 cm i 45 cm, w którym klasyczne grzanie zostało dodatkowo wzbogacone automatycznym nawilżaniem potraw doprowadzaną stale parą wodną to model, który doskonale nadaje się do gotowania na parze ryb i warzyw.

Piekarnik ma wzbogaconą funkcję pary o wysokości 60 cm, co pozwala na ochronę potraw przed przesuszeniem dzięki odpowiedniemu nawilżaniu. Para nie dopuszcza do przenikania zapachów, więc potrawy utrzymują swój smak i zapach, a warzywa nie tracą jędrności, koloru oraz wartości odżywczych. 

Piekarnik wybierze za Ciebie odpowiedni tryb pieczenia

Chyba nic nie utrudnia pieczenia jak niezrozumiały system ikon i znaków na piekarniku. Nieodłączna lektura w postaci instrukcji nie przekonuje do kulinarnych eksperymentów. Piekarniki Bosch zostały wyposażone w intuicyjny w użyciu pierścień sterujący.

Wystarczy znać podstawowe informacje dotyczące rodzaju przygotowywanej potrawy, a urządzenie samo wybierze odpowiedni tryb pieczenia tak, aby osiągnąć najlepszy efekt. Dodatkowo zaletą jest zintegrowana funkcja pyrolizy, która sprawia, że nawet czyszczenie po pieczeniu nie stanowi już żadnego problemu.

Elegancja i wydajność

Energia nie jest tania, dlatego podczas doboru piekarnika zwracamy uwagę na to, by sprzęt, który kupujemy nie tylko był idealnie dopasowany do naszej kuchni, ale również gwarantował energooszczędność - dlatego tak ważne jest by piekarnik wykorzystywał np. odpowiednie oświetlenie. Piekarniki Bosch wykorzystują takie właśnie wydajne silniki EcoSilence Drive oraz energooszczędne oświetlenia LED-owe. 

Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne?

Super nowoczesne piekarniki - czy te wszystkie funkcje są Ci naprawdę potrzebne?

Połączenie elementów ze stali szlachetnej, nowoczesnego pierścienia sterującego i szkła to z kolei gwarancja elegancji i jakości w każdej kuchni. 

 

W tym miesiącu jako Nagrodę Miesiąca proponujemy Piekarnik BOSCH HBB43C350E - do zdobycia zgodnie z zasadami opisanymi tutaj.

 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak