Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Smak podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Smak podczas Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Festiwal w tym roku rusza 10 września i potrwa 3 dni. Jego tradycja sięga niemal 50 lat, a sam Festiwal co roku przyciąga miliony widzów. Opolska impreza może poszczycić się największą liczbą widzów - w ubiegłym roku Festiwal obejrzało 4 miliony Polaków.

 

Pod tym linkiem znajdziecie oficjalną stronę Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu 2010

 

 

1  1  1 

 

 

Kilka słów o tegorocznym festiwalu:

 

"Tegoroczny, 47 Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, to spotkanie nie tylko z gwiazdami polskiej piosenki, ale także ze znanymi i popularnymi aktorami i prezenterami TVP. Podczas trzech dni festiwalu nie zabraknie występów młodych debiutantów i znanych kabaretów. Swój recital będzie miał zespół Kombii, a przeboje Kabaretu Starszych Panów zostaną wykonane w nowych aranżacjach.

 

Już w pierwszym koncercie na opolskich deskach pojawią się m.in. tacy artyści jak: Robert Gawliński, Anna Wyszkoni, De Press, Olga Frycz, Piotr Polk, Kaja Paschalska. Bohaterowie polskich seriali wystąpią razem z piosenkarzami, a widzowie wybiorą SERIALOWY PRZEBÓJ LATA. Tego dnia kibicować będziemy także DEBIUTOM m.in. laureatom programu „Śpiewaj i walcz".

 

Drugiego dnia zobaczymy SUPERJEDYNKI, w których wykonawcy rywalizować będą w ośmiu kategoriach: przebój, płyta rock, płyta pop, płyta hip-hop, debiut, zespół, wokalistka, wokalista. Wśród laureatów znaleźli się: Robert Gawliński, Agnieszka Chylińska, IRA i inni. W programie nie zabraknie też chętnie oglądanego Kabaretonu, w którym zobaczymy m.in. Neo-Nówkę, Paranienormalnych, OT.TO. Na scenie pojawi się także duet LASKOWIK i MALICKI.

 

Ostatni dzień to koncerty dla prawdziwych koneserów. Recital Gwiazdy, czyli KOMBII W OPOLU oraz znane i lubiane piosenki z Kabaretu Starszych Panów. PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO – podczas koncertu, usłyszymy utwory w nowych aranżacjach, wykonywane m.in. przez: Grzegorza Skawińskiego, Zespół BIFF, Zespół VIDEO, Zespół DE PRESS. Wspólną piosenkę wykonają także prowadzący koncert: Grażyna Torbicka i Artur Żmijewski.

 

Pozostałe koncerty poprowadzą lubiani prezenterzy TVP m.in.: Aleksandra Rosiak, Paulina Chylewska, Artur Orzech oraz aktorzy: Lucyna Malec, Andrzej Grabowski, Paweł Królikowski. W studiu festiwalowym z artystami będzie rozmawiał Radek Brzózka.

 

Tegoroczny Festiwal w Opolu odbędzie się na terenie Kampusu Politechniki Opolskiej."

rosik93 01.09.2010 16:05
Chciałem się wybrać ale niestety się nie uda.
Kate131 01.09.2010 14:44
fajnie,szkoda,ze daleko:)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak