Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Słodkie i szybkie inspiracje – domowe ciasta bez pieczenia

Słodkie i szybkie inspiracje – domowe ciasta bez pieczenia

Wbrew pozorom nie trzeba spędzić w kuchni wielu godzin, aby wyczarować smaczne słodkości. Paulette17 zdradza przepisy na szybkie, ale za to pyszne propozycje ciast bez pieczenia. Zapraszamy po garść inspiracji!


Domowe ciasta – chociaż pyszne, często kojarzą się z długim czasem przygotowania. Jest to główny powód, dla którego wolimy sięgnąć po gotowe wypieki z cukierni, zamiast spędzać całe popołudnie w kuchni. Szybką i smaczną alternatywą dla gotowych wyrobów są ciasta bez pieczenia. Odrobina fantazji, kilka niezbędnych produktów i zachowanie proporcji pozwolą przygotować m.in. pyszne tiramisu, sernik na zimno z musem truskawkowym i wiele innych smakołyków.

Prawdziwe pole do popisu dają sezonowe owoce, których kulinarne możliwości są ogromne. Ale również mając w spiżarni jabłka, możemy skusić się na przygotowanie jabłecznika bez pieczenia. Taka opcja jest alternatywą dla tych, którzy nie potrafią, nie lubią lub po prostu nie mają czasu na to, aby przygotować tradycyjną szarlotkę na kruchym spodzie.

Ciasta bez pieczenia poza tym, że są pyszne, mają kolejną zaletę – można je w szybki sposób wykonać. Dlatego też nawet wizyta niezapowiedzianych gości nie stanie nam na przeszkodzie, aby w mig wyczarować słodkości, które z pewnością wywołają zachwyt.
Paulette17 we Wpisie Tygodnia „Ciasta bez pieczenia – zbiór smacznych przepisów” dzieli się z Wami pomysłami na słodkości, które nieraz pozwolą Wam dosłownie w ciągu kilku chwil przygotować wyjątkowe smaczne ciasta. I to wszystko bez pieczenia!

 

Słodkie i szybkie inspiracje – domowe ciasta bez pieczenia

Przepis na smaczny Sernik "Lion", autorstwa Paulette17

 

 

UWAGA!

W naszym serwisie codziennie będziemy szukać najciekawszych i najbardziej inspirujących wpisów blogowych. Te, które zostaną wybrane przez Zespół DoradcaSmaku.pl, zostaną wyróżnione poprzez publikację na stronie głównej wśród aktualności Doradcy Smaku oraz nagrodzone dodatkowymi 300 punktami. Co tydzień spośród tych właśnie wpisów zostanie wyróżniony najlepszy – Wpis Tygodnia (za 1000 punktów)*.

Za 1000 lub 2000 punktów (w przypadku Wpisu Tygodnia będącego wideoblogiem) przekazanych od Doradcy Smaku można wybrać wymarzoną nagrodę z naszego Katalogu. Co miesiąc macie również szansę otrzymać tytuł Blogera Miesiąca, który dostaje nagrodę finansową w wysokości 500 zł. Piszcie więc dużo i ''smacznie'', a Doradca Smaku sowicie Was za to wynagrodzi.

Kryteria wyboru:
• oryginalna tematyka
• zdjęcia wysokiej jakości
• własne opracowanie tematu (autorski opis, własne przykłady)
• wysoki poziom poprawności językowej
* Zespół DoradcaSmaku.pl może wyłonić w ciągu tygodnia dowolną ilość wpisów. Jednocześnie zastrzega możliwość braku wyróżnienia jakiegokolwiek wpisu w danym tygodniu.

 

bietka 01.03.2016 09:56
gratuluję wpisu tygodnia :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak