Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Savior vivre: Wielkanocne śniadanie - część oficjalna

Savior vivre: Wielkanocne śniadanie - część oficjalna

Oczywiście zawsze można ruszyć od razu do pyszności na obficie zastawionym stole wielkanocnym. Jednak warto pamiętać, że można dodać do śniadania uroczysty i krótki ceremoniał, który uczyni śniadanie wielkanocne wyjątkową chwilą.

Przede wszystkim na stole powinna naleźć się święconka. Wszyscy członkowie rodziny powinni też spróbować każdego z poświęconych pokarmów. Zgodnie z tradycją każdy pokarm ma swoje znaczenie i niesie dobre przesłanie dla spożywającego; od sił witalnych po zdrowie i bogactwo. Gospodarz czy też gospodyni powinni zmówić modlitwę lub przeczytać zalecany na tę okoliczność fragment Pisma Świętego.

Po tej chwili zadumy, zaczynamy część mniej oficjalną. Gospodarz powinien złożyć życzenia i pozostali uczestnicy, symbolicznie dzieląc się poświęconym jakiem symbolizującym nowe życia. Warto pokroić jajka wcześniej na ćwiartki i ułożyć na elegancko udekorowanym talerzu – np. barwinkiem, wiosennymi kwiatami. Jajka, najlepiej od „wolnej kurki” lekko osolić, aby podkreślić ich naturalny smak. 

Oczywiście po tym możemy śmiało ruszyć do smakowania wielkanocnych pyszności, pozostając w zgodzie z zasadami zasad savoir vivre.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak