Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Restaurant Day Polska

Restaurant Day Polska

 

 

Jeśli jesteś kulinarnym entuzjastą poszukującym nowych smaków i dobrej zabawy, to koniecznie sprawdź, czy 16 listopada, w Twoim mieście lub w jego okolicach odbywa się Restaurant Day. A co to takiego?

 

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie polskiego ‘ruchu’ Restaurant Day:

 

„…to kulinarne święto współtworzone przez tysiące ludzi, organizujących i odwiedzających jednodniowe restauracje na całym świecie. Głowna myśl, która przyświeca temu wydarzeniu to przede wszystkim dobra zabawa ale istotne są też wymiana kulinarnych doświadczeń czy radość z życia lokalnej społeczności”.

 

1

Zdjęcie pochodzi ze strony restaurantday.org/pl

 

Ojczyzną inicjatywy jest Finlandia, gdzie po raz pierwszy odbył się Restaurant Day. Od tego czasu (czyli od 2011 roku) do dzisiaj co kwartał na całym świecie odbywa się ten wielki karnawał jedzenia, w którym każdy może uczestniczyć jako widz i smakosz :), lub współorganizator zgłaszając się do wystawienia swojej jednodniowej restauracji.

 

Pomysł tej jednodniowej, kulinarnej fety przywędrowała także do Polski i z każdą kolejną edycją pojawia się coraz więcej chętnych do wzięcia udziału w tym międzynarodowym wydarzeniu.

 

Nie pozostaje nam więc nic innego, jak zaprosić do odwiedzenia strony: restaurantday.org/pl oraz Facebook i poznania szczegółów. Świętuj i jedz z pozostałymi miastami Polski!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak