Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Małe rozmaitości – kluchy, kluski, kluseczki

Małe rozmaitości – kluchy, kluski, kluseczki

W kuchni polskiej kluski są bardzo popularne. Często podawane w postaci samodzielnego obiadu, np. na słodko – kluchy na parze lub też dodatku, zastępującego np. ziemniaki. W zależności od tego, na jakie się zdecydujemy, możemy polać je sosem, gulaszem lub podać z sezonowymi owocami. W każdej opcji będzie smacznie!

Możliwości ich podania jest tak wiele, że każdy tutaj dla siebie znajdzie coś co mu posmakuje. Z pewnością jedną z bardziej lubianych są pyzy z mięsem, które można podać domownikom jako propozycję dania głównego. Są treściwe i sycące, dlatego nawet największe łasuchy z pewnością się nimi najedzą.

Najmłodsi domownicy chętnie natomiast skosztują klusek na parze z sosem przygotowanym z sezonowych owoców. Wybór tutaj jest ogromny. Mogą to być truskawki, maliny, jagody – w skrócie dla każdego coś dobrego.

Jeśli należycie do grona osób lubiących te małe rozmaitości, to już teraz polecam przeczytać wpis na blogu ZEWY „Kluchy, kluski i kluseczki”. Znajdziecie w nim kulinarne inspiracje na przygotowanie klusek – słodkich, a także wytrawnych. 

Małe rozmaitości – kluchy, kluski, kluseczki

Pyzy z mięsem, autor: ZEWA

 

UWAGA!
W naszym serwisie codziennie będziemy szukać najciekawszych i najbardziej inspirujących wpisów blogowych. Te, które zostaną wybrane przez Zespół DoradcaSmaku.pl, zostaną wyróżnione poprzez publikację na stronie głównej wśród aktualności Doradcy Smaku oraz nagrodzone dodatkowymi 300 punktami. Co tydzień spośród tych właśnie wpisów zostanie wyróżniony najlepszy – Wpis Tygodnia (za 1000 punktów)*.
Za 1000 lub 2000 punktów (w przypadku Wpisu Tygodnia będącego wideoblogiem) przekazanych od Doradcy Smaku można wybrać wymarzoną nagrodę z naszego Katalogu. Co miesiąc macie również szansę otrzymać tytuł Blogera Miesiąca, który dostaje nagrodę finansową w wysokości 500 zł. Piszcie więc dużo i ''smacznie'', a Doradca Smaku sowicie Was za to wynagrodzi.
Kryteria wyboru:
• oryginalna tematyka
• zdjęcia wysokiej jakości
• własne opracowanie tematu (autorski opis, własne przykłady)
• wysoki poziom poprawności językowej
* Zespół DoradcaSmaku.pl może wyłonić w ciągu tygodnia dowolną ilość wpisów. Jednocześnie zastrzega możliwość braku wyróżnienia jakiegokolwiek wpisu w danym tygodniu.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak