Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Kulinarny weekend pełen wrażeń

Kulinarny weekend pełen wrażeń

 

 

Zbliżający się weekend obfituje w kulinarne wydarzenia. W sobotę widzimy się z Wami w Wejherowie na „Złotych Przebojach na wakacjach”, a w niedzielę zapraszamy już nad jezioro na IV Ogólnopolskie Święto Jajka, albo w góry na XII Święto Borówki. Jest w czym wybierać.

 

Wakacje to czas festiwali, które często zaskakują nas ciekawymi pomysłami i licznymi atrakcjami. A właśnie już w tę niedzielę kolejna porcja atrakcji - szykują się bowiem dwa kulinarne wydarzenia na dwóch krańcach Polski. Pierwsze to IV Ogólnopolskie Święto Jajka w Gołdapi nad jeziorem Gołdap, drugie - XII Święto Borówki w Zubrzycy Górnej.

 

Ostatnimi czasy Polacy uwielbiają bić rekordy Guinnessa. Tak też będzie i tym razem, ponieważ w Gołdapi ma powstać wielka jajecznica z - bagatela – 4. do 5. tysięcy jaj! Jak na prawdziwych jajcarzy przystało, gołdapianie zachęcać będą wszystkich do licznych konkursów z udziałem jajek. Każdy będzie mógł spróbować swoich sił w łapaniu surowego jajka, czy w swobodnym biegu z jajkiem. Na koniec z pewnością wszyscy chętnie zajadać się będą wyborną – rekordową jajecznicą.

 

Z kolei na południu Polski w Zubrzycy Górnej (powiat nowotarski, województwo małopolskie) mieszkańcy i przyjezdni będą obchodzić XII Święto Borówki. Impreza oprócz licznych konkursów i zabaw (także dla najmłodszych) zainteresować może miłośników lokalnych produktów prezentacjami i degustacjami regionalnych potraw, a także owczych serków. Wszystko to w ramach akcji „Zasmakuj w Małopolsce”, promującej liczne regionalne potrawy i produkty, będące częścią bogatej kultury Małopolski.

 

Co: IV Ogólnopolskie Święto Jajka

Gdzie: Gołdapia nad jeziorem Gołdap, ośrodek wypoczynkowy „Leśny zakątek”

Kiedy: 27.07.

O której: 12.00

 

Co: XII Święto Borówki

Gdzie: Zubrzyca Górna

Kiedy: 27.07.

O której: 11.40

Więcej szczegółów na TwojaGołdap.pl oraz Orawa.eu

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak