Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Kuchenny mini-poradnik prezentowy

Kuchenny mini-poradnik prezentowy

Jeszcze parę lat temu dawanie w prezencie czegoś, co kojarzyło się z pracami domowymi, było swoistym faux-pas. O ile jednak sprzątanie nadal pozostaje tematem tabu – w końcu w Święta wszyscy mają go już dość – o tyle powszechnie panująca moda na samodzielne, zdrowe gotowanie sprawiła, że mały sprzęt gospodarstwa domowego stał się prezentem idealnym.

Małe AGD to doskonały prezent dla każdego, kto lubi gotować – to nie ulega wątpliwości. Problem jednak pojawia się, kiedy dochodzimy do wyboru konkretnego sprzętu: czy ciocia zadowoli się tosterem? A może wolałaby nowy czajnik elektryczny? Poniżej Beko prezentuje kilka propozycji, które na 99% sprawdzą się w najbardziej standardowych sytuacjach.

Seniorzy

Seniorzy często lubią gotować, ale czasem mogą nie zdawać sobie sprawy, że technika także pod tym względem mocno skoczyła do przodu. Świetnym pomysłem dla gotującej babci będzie blender ręczny, który ułatwi najbardziej żmudne kuchenne zajęcia, takie jak szatkowanie czy ścieranie. Do tego jego obsługa jest na tyle prosta, że osoby przyzwyczajone do bardziej tradycyjnych narzędzi nie będą miały problemu z „przestawieniem” się na „tryb turbo”… oferowany zresztą przez wszystkie blendery Beko. Bardziej wymagającym użytkownikom warto sprezentować wersję z większą liczbą akcesoriów, taką jak choćby model HBA5550W.

Sportowcy

Aktywni członkowie rodziny na pewno docenią blendery stojące. Przygotowanie za ich pomocą  energetycznego koktajlu to kwestia zaledwie kilkudziesięciu sekund, a jeśli przyjdzie pora na „dzień oszukiwania”, to blendery o dużej mocy poradzą sobie także z kostkami lodu – niezbędnym składnikiem odświeżających deserów. Przy wyborze urządzenia warto także zwrócić uwagę na łatwość czyszczenia ostrzy. Przykładowo, model Beko TBN7802X dysponuje bezpiecznym systemem ich wykręcania, dzięki któremu szybko i bez trudu opłuczemy je w zlewie.

Zabiegani

Jeśli Wasz ulubiony kuzyn znany jest z tego, że rzadko kiedy ma czas na cokolwiek, na pewno doceni ekspres do kawy. Zamiast codziennie podgrzewać wodę i przygotowywać rozpuszczalną lurę, będzie mógł wreszcie nie tylko cieszyć się smakiem wyśmienitej kawy, ale również oszczędzić trochę cennego czasu potrzebnego do jej przygotowania. Nie bez znaczenia jest też wygląd takiego urządzenia, bo zazwyczaj stoi ono w reprezentacyjnym miejscu w kuchni – polecamy tu choćby model Beko CEG5301X.

Dzieci

AGD dla dzieci? Czemu nie?! Jeśli zależy nam na zdrowiu naszych pociech, sprezentujemy im (choć nie jako główny prezent – na pewno chcielibyśmy, żeby kiedyś jeszcze się do nas odezwały) wyciskarkę do cytrusów. To praktyczne urządzenie nie tylko ułatwi im konsumpcję cytrusów, które czasem musimy wpychać na siłę do dziecięcej diety, ale – kto wie – może także skłoni naszą latorośl do częstszego przebywania z nami w kuchni?

Druga połowa

Jeśli nasza druga połówka gotuje pasjami, to nie znajdziemy dla niej/niego lepszego prezentu niż robot planetarny. Te wszechstronne urządzenia ułatwią gros kuchennych czynności, a większość z nich wykonają samodzielnie, przy symbolicznej tylko obecności człowieka. Koniec ze żmudnym mieszaniem czy ugniataniem ciasta oraz koniecznością ciągłego obmywania rąk! Zaoszczędzony czas możemy przeznaczyć za to na przygotowanie domowego makaronu czy kiełbasy – wystarczy przypiąć odpowiednią przystawkę. Robot planetarny Beko KMD3102W nie tylko pomoże w kuchni, ale także świetnie wygląda, a zwijany kabel znacznie ułatwi jego przechowywanie… O ile nasz partner czy partnerka w ogóle będą chcieli go chować.

w mojej kuchni 13.12.2017 23:06
dzięki tzw. "trzeciej ręce" - pomocne agd to gotowanie jest o milion razy przyjemniejsze...
jagoda5913 12.12.2017 01:14
A mnie takiego robota właśnie brakuje :)
Bożena Matuszczyk 11.12.2017 22:31
Oj a taki robot planetarny to by mi sie przydał ha,ha - marzenia nic nie kosztują a pomarzyć wolno. ;);)
Bożena Matuszczyk 11.12.2017 22:26
Super sprzed , każdy zapewne ucieszył by sie z takiego sprzętu.;)
bietka 11.12.2017 18:28
Super sprzęty, z tych wymienionych brakuje mi tylko wyciskarki do cytrusów :)

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak