Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Jarmarki bożonarodzeniowe

Jarmarki bożonarodzeniowe

 

 

Nie dajcie się świątecznej gorączce – znajdzie czas, żeby chłonąć tę jedyną w roku atmosferę na świątecznych jarmarkach. Macie jeszcze kilka dni, żeby odwiedzić właśnie takie miejsca, bo wszystkie jarmarki, targi i kiermasze będą otwarte mniej więcej do Wigilii. A przecież każde z nich to zbiór lokalnych przysmaków i rękodzieł świątecznych przeplatanych licznymi atrakcjami świątecznymi, gdzie wszystko razem tworzy wyjątkową atmosferą. Polecamy więc gorąco odwiedzić, a może i nawet dokonać ostatnich przedświątecznych zakupów w tych magicznych punktach na mapie Polski.

 

1

 

Do 23 grudnia będzie można między innymi pojechać do Gdańska, gdzie od początku miesiąca na Targu Węglowym czeka na wszystkich moc atrakcji. Oprócz koncertów, przedstawień i świątecznych wystaw odbędzie się również Gdańska Wigilia na Długim Targu. Wszystkich chętnych zapraszamy na stronę mmtrojmiasto.pl.

 

Płock to kolejne miejsce na mapie naszego kraju, gdzie ulice rozświetlą świąteczne światełka jarmarku bożonarodzeniowego. Rozpocznie się on 20 grudnia i skończy 22 grudnia Wigilią przed płockim ratuszem. W programie wydarzenia znajdują się między innymi kramy bożonarodzeniowe, warsztaty łyżwiarskie, występ kapeli góralskich oraz wspólne kolędowanie. Więcej szczegółów na stronie TurystykaPłock.pl.

 

2

 

Zielona Góra również będzie miała swój świąteczny jarmark. Potrwa on do 22 grudnia, gdzie codziennie między 11:00 a 17:00 otwarte dla zwiedzających będą stoiska bożonarodzeniowe. Każdy kto zjawi się na zielonogórskim deptaku będzie mógł poczęstować się specjalnie przygotowanymi potrawami - między innymi barszczem z uszkami, kapustą z grzybami oraz pierogami z kapustą i grzybami. Zwieńczeniem jarmarku 22 grudnia będzie Wigilia miejska przy wspólnym kolędowaniu zaproszonych specjalnie na tę okazję zespołów. Szczegóły programu wydarzenia znajdziecie na stronie: Zielona-Góra.pl.

 

Kraków także w tym roku ma swoje Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym. Potrwają one aż do 26 grudnia. Na specjalnie przygotowanych stoiskach można dostać ozdoby choinkowe, bożonarodzeniowe przysmaki, lokalne łakocie oraz świąteczne rękodzieła. Na zwiedzających czekać będą również beczki z grzanym winem. W najbliższy weekend odbędzie się między innymi Korowód Kolędniczy oraz spektakl „Staropolskim obyczajem” wystawiony przez Grupę Teatralną „Adalex”. Pełny program targów na stronie MMKraków.pl.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak