Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

IX tura konkursu – Zadaj pytanie o… sałatki

IX tura konkursu – Zadaj pytanie o… sałatki

Lato to idealny czas, aby zajadać się sałatkami. Ale nie tylko, gdyż sałatki jemy coraz chętniej i przez cały rok poszukujemy na nie przepisów. To danie naprawdę wdzięczne do przygotowania, dzięki własnej wyobraźni można dowolnie eksperymentować ze składnikami. Zapewne podczas takich „prób” w kuchni rodzą się w Waszych głowach interesujące pytania. Warto je zadać Robertowi Sowie w kolejnej turze konkursu. 

Sałatki to nie tylko dobrana i pięknie wyglądająca kompozycja warzyw. Pamiętajmy, że im więcej różnorodnych, także mniej typowych smaków, tym bardziej danie jest interesujące. Warto zatem pokusić się o przemieszanie warzyw z owocami, roślinami strączkowymi czy serem, np. kozim. Dobrze sprawdzają się połączenia ze smażonym lub pieczonym mięsem, dzięki którym zwykła przystawka zamienia się w pełnowartościowe danie. No właśnie – jest tak wiele pomysłów i możliwości na to, aby przygotować sałatki. Im więcej eksperymentów i testowania nowych połączeń, tym bieglejsi stajemy się w sztuce kulinarnej. Ale też tym więcej pytań i wątpliwości. Zadawajcie je najlepszym, bo tacy na pewno pomogą Wam wspiąć się na wyżyny umiejętności kulinarnych.

Na najciekawsze sześć pytań Szef Kuchni Robert Sowa odpowie w trakcie programu „Mój przepis na…”. Autorzy najciekawszych zdaniem komisji konkursowej zgłoszeń otrzymają 600 punktów w Serwisie oraz nagrody ufundowane przez firmę Prymat – zestawy przypraw.

Na Wasze zgłoszenia czekam od dzisiaj do 1.07 do godziny 23.59.

ZASADY KONKURSU:

1. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest akceptacja regulaminu konkursu.
2. Wysłanie zgłoszenia konkursowego odbywa się poprzez jedną z możliwych dróg dostarczenia: 
a) Wysłanie maila na pocztę elektroniczną: [email protected] 
b) Opublikowanie postu ze zgłoszeniem na stronie Doradca Smaku na Facebooku https://www.facebook.com/DoradcaSmaku pod postem konkursowym dotyczącym poszczególnej tury, w której Uczestnik będzie brał udział;
Zgłoszenia opublikowane w innych miejscach niż powyżej nie będą brane pod uwagę.
3. W zgłoszeniu powinno znaleźć się: 
a) Pytanie dotyczące tematu przewodniego konkursu.
b) Zdjęcia przedstawiające twarz Uczestnika 
4. Uczestnik konkursu może zostać laureatem maksymalnie dwa razy.
5. Uczestnik konkursu może wysłać dowolną liczbę zgłoszeń w czasie trwania całego konkursu, jak również w poszczególnych jego turach.
Szczegółowe informacje w REGULAMINIE.

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak