Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

IV Festiwal Zaklęte w Dyni już 13 września

IV Festiwal Zaklęte w Dyni już 13 września

 

Już we wrześniu dyniowe szaleństwo znowu opanuje Nową Hutę! Wzorując się na dyniowych imprezach odbywających się w Kanadzie czy USA, od 2012 r. również Kraków może poszczycić się swoim pomarańczowym wydarzeniem.

 

IV Festiwal Zaklęte w Dyni to wyjątkowe święto dla wielbicieli dobrej i pysznej zabawy. Patronat Honorowy nad Festiwalem objęli: Marek Sowa – Marszałek Województwa Małopolskiego oraz Bogusław Kośmider – Przewodniczący Rady Miasta Krakowa. Jak zawsze organizatorzy: Stowarzyszenie Przyjaciół Nowej Huty i Ośrodek Kultury Kraków-Nowa Huta zapewnią moc atrakcji!

Pierwszy dzień Festiwalu to bezpłatne warsztaty carvingowe, prowadzone przez mistrzów z Krakowskiej Szkoły Restauratorów. Chętni będą mogli spróbować swoich sił w sztuce fantazyjnego wycinania i rzeźbienia w owocach i warzywach oraz tworzenia dekoracji, które wprawiają w zachwyt nawet najbardziej wymagających gości. Warsztaty odbędą się 12 września w godz. 10.00-13.00 w Klubie Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta (os. Ogrodowe 15). Zapisy od 10 sierpnia do 10 września lub do wyczerpania miejsc.

Dynia będzie także główną bohaterką organizowanych konkursów. Dyniowe cudeńkato konkurs na najbardziej oryginalną kompozycjęz wykorzystaniem dyni jako głównego materiału twórczego. Dynia jaka jest, każdy widzi to konkurs adresowany do hodowców i pasjonatów, którzy mogą pochwalić się dyniowymi okazami o oryginalnych kształtach lub kolorach. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 10 września.

Szczegółowe informacje odnośnie zapisów na warsztaty carvingowe jak i konkursy na  www.zakletewdyni.pl

 

Drugi dzień Festiwalu to plenerowa impreza w Alei Róż (pl. Centralny).
13 września w godz. 11.00-14.00, w samym sercu Nowej Huty wszystko będzie się kręcić wokół dyni. Będą więc dyniowe eksperymenty, warsztaty i rodzinne konkursy oraz kącik gier i zabaw kreatywnych. Amatorzy dyniowych smakołyków będą mogli skosztować różnorodnych pyszności oraz zobaczyć pokaz kulinarny. Nie zabraknie pomarańczowej waty cukrowej oraz malowania buziek, więc i WAS nie może wtedy zabraknąć! Zapraszamy na dyniowe świętowanie!

 

IV Festiwal Zaklęte w Dyni już 13 września

 

Mancia w kuchni 10.09.2015 08:54
Jezuniu Kochany! za dużo tych imprez tego 13 :( muszę się roztroić, żeby na wszystkie pojechać :(

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak