Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Gospodynie z Lubelszczyzny u Roberta Sowy

W miniony wtorek 16 grudnia Robert Sowa zorganizował świąteczne spotkanie z gospodyniami z powiatu lubelskiego. Do Warszawy przyjechały gospodynie wytwarzające potrawy tradycyjne z obszaru Lokalnych Grup Działania "Kraina wokół Lublina", "Owocowy Szlak", "Ziemia Biłgorajska" i LGD Ziemi Kraśnickiej.

Lunch odbył sie w restauracji Sowa & Przyjaciele, gdzie gospodarz spotkania skomponował specjalne menu dla zaproszonych gospodyń. Carpaccio z jelenia ze smażonymi borowikami i musztardą gruszkową, grasica cielęca z patelni z boczniakami i krokietem z chorizo oraz policzki wołowe z sosem Porto i puree kalafiorowym to niektóre popisowe dania, którymi Robert Sowa podjął przyjezdnych gości.

Panie długo zachwalały restauracyjną kuchnię, pytając o szczegóły i sposoby przygotowania autorskich dań Roberta Sowy.

Nie obyło się bez degustacji potraw specjalnie przywiezionych przez Panie z kół gospodyń wiejskich. Smalec fasolowy z Opola Lubelskiego, piróg biłgorajski, buraczaki, kapusta uwarzana z olejem lnianym, wędzona szyneczka z karpia, zielone pierogi z bobem i skwarkami, pasztet z królika z Kraśnika, to oryginalne produkty, które zachwyciły Mistrza Sowę.

Po obfitej kulinarnej uczcie doskonałym digestifem okazała się przywieziona, oryginalna żurawinówka oraz wino z winnicy Solaris.

Po degustacji potraw, odbyła się dyskusja na temat wykorzystania kuchni regionalnej w nowoczesnej gastronomii. Wymieniano przepisy i spostrzeżenia kulinarne, zrobiono pamiątkowe zdjęcia, a Panie mogły również zobaczyć, jak przygotowuje się potrawy w restauracyjnej kuchni.

Na koniec sympatycznego spotkania, Robert Sowa obdarował gości książkami swojego autorstwa "Życie kocha jeść" oraz kompletem przypraw firmy Prymat, które na pewno zostaną spożytkowane w przedświątecznych przygotowaniach.

bietka 25.12.2014 22:16
może pan Robert zaprosi kiedyś KGW z podkarpacia ?
Renata9 23.12.2014 13:20
świetne spotkanie :-)
ben-ka 23.12.2014 12:19
Aż żałuję,że mnie tam nie było...........

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak