Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Gadżetomania: Wyciskacz do cytrusów

Gadżetomania: Wyciskacz do cytrusów

Warto pamiętać, że sok z cytryny doskonale neutralizuje charakterystyczny zapach ryby, a dodany do sosów sałatkowych wzbogaca i intensyfikuje ich smak. Doskonale harmonizuje się ze smakiem ryby, może stanowić bazę doskonałego a mało popularnego sosu cytrynowego. Z bardziej praktycznych porad warto pamiętać, że zapobiega również ciemnieniu obranych owoców takich jak jabłka, gruszki czy banany.

 

Gadżetomania: Wyciskacz do cytrusów

 

Jednak sok z cytryny bywa też bazą potraw, na przykład doskonałego sosu cytrynowego, który warto podawać do ryb pieczonych, greckiej zupy cytrynowej czy popularnej babki cytrynowej. Na bazie cytryny równie chwalone są nalewki czy mocniejsze trunki.

 

Sok z cytryny świetnie też czyści drewniane deski, pomaga usunąć z nich przy zapach. Pomoże wyczyścić dłonie i je odbarwić po obieraniu buraków czy młodych ziemniaków.

 

Na wyciśnięcie soku z cytryny funkcjonuje wiele sprzętów i pomysłów. Aby wycisnąć szybko sok z cytryny, wystarczy silna męska ręka. Jeśli cytryn jest więcej lub męskiej ręki pod ręką brak – warto uzbroić się w jakiegoś praktycznego pomocnika. Świetne są wszelkie wyciskacze do cytryny odcedzające od razu pestki. Wygodną propozycją są też wyciskacze połączone z pojemnikiem na sok. Dla wygodnych – wyciskacze koniecznie powinny nadawać się mycia z zmywarce.  Wyciskacz do soku z cytrusów może być ciekawą dekoracją, bo bywają także fikuśnie, „dizajnerskie” propozycje.  Jednak jeśli lubimy soki z cytrusów lub przyrządzamy domowe nalewki – nieoceniony będzie elektryczny pomocnik.

 

Tak czy inaczej polecamy gorąco na jesienne chłody herbatę z sokiem z cytryny i miodem! 

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak