Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Dekoratornia Słodkich Zmysłów cukru pudru.

Dekoratornia Słodkich Zmysłów cukru pudru.

Chcesz udekorować stworzony przez siebie deser cukrem pudrem, a może zamierzasz go dodać do bitej śmietany lub ciasta?  Zanim go użyjesz, wybierz się z nami w słodką podróż do świata deserów, gdzie cukier puder będzie grał pierwsze skrzypce. W tej podróży towarzyszyć nam będą 4 zmysły: słuchu, wzroku, węchu i smaku. Odkryjemy na nowo cukier puder, usłyszymy go i będziemy na niego patrzeć. Zwrócimy również uwagę na jego zapach i smak. 

SŁUCH

Słyszysz przyjemny szum. Tak brzmi  cukier puder przesiewany przez sitko. Właśnie teraz staje się on wyjątkowo lekki i gładki. Chwilę później docierają do Ciebie odgłosy trzepaczki ubijającej słodki krem. Czy to są najprzyjemniejsze dźwięki, które dzisiaj usłyszysz? Oczywiście, że nie. Najlepsze dopiero przed Tobą i Twoimi bliskimi. Już wkrótce usłyszysz odgłosy chrupania świeżych róż karnawałowych, kruchych ciasteczek, gofrów lub faworków. Na koniec zapewne pojawią się oklaski, słowa zachwytu, a może nawet okrzyki radości. Pycha, palce lizać, mniam, chcemy więcej. Tak miłych słów chce się słuchać. Po nich masz zawsze ochotę na bis. Wszyscy również wiedzą, że to Ty jesteś tu gwiazdą!

WZROK

Tworząc desery myślisz nie tylko o tym, aby one dobrze smakowały. Równie ważny jest ich wygląd. Użycie cukru pudru jest jednym z najskuteczniejszych i najprostszych sposobów dekorowania deserów. Nie trzeba zbyt wiele, aby puszysty i śnieżnobiały cukier stał się przysłowiową wisienką na torcie lub kropką nad „i”. Cukier puder podkreśli urodę Twoich deserów i sprawi, że będą one pochłaniane wzrokiem. Patrzyć na słodkości oczywiście można, ale jedynie przez krótką chwilę, gdyż bardzo szybko odezwą się pozostałe zmysły i poproszą o coś dla siebie.

 

  Dekoratornia Słodkich Zmysłów cukru pudru.
 
Dekoratornia Słodkich Zmysłów cukru pudru.

 

 

 

 

   

WĘCH

Zapachu cukru pudru nie da się porównać z aromatem wanilii, czy cynamonu. Przyzwyczailiśmy się jednak do tego, że świeżo zmielona sól, czy pieprz podnoszą walory smakowe przygotowywanych posiłków. Naszym zdaniem, tak samo może być z cukrem pudrem. Na każdy tworzony przez Ciebie deser składa się długa lista drobnych szczegółów, które decydują o jego finalnej ocenie. Świeżo posypany cukier puder jest jednym z nich, może nie najważniejszym, ale pamiętaj, że sukces tkwi w szczegółach i to najczęściej w wielu szczegółach.

SMAK

Wszystkie zmysły w sztuce kulinarnej prowadzą nas do tego ostatniego, którym jest smak. To on jest przewodniczącym jury oceniającego Twoje desery. Smak stara się wydobyć każdy ze składników osobno, a na koniec łączy je wszystkie razem i pyta, czy było warto?

Z kolei cukier puder odpowiada za scenografię Twoich deserów. Nie da się go nie zauważyć, gdyż lubi pchać się na afisz, a przy okazji ma parcie na szkło – szczególnie to deserowe. On również wita wszystkich gości, a tymi pierwszymi są kubki smakowe. Spraw więc, aby to pierwsze wrażenie było wyjątkowe i wybierz cukier puder od Sweet Family.

  Dekoratornia Słodkich Zmysłów cukru pudru.
w mojej kuchni 15.03.2017 17:52
zobaczę czy u mnie dostanę taki cukier

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak