Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Święta święta:) Część I-KARP

Już coraz bliżej do świat, w mediach jest już masę reklam świątecznych, w sklepach zabawek...ale kuchnia należy dal nas. jakie potrawy gotujecie? I czy jest ich zawsze 12?:)

NUMER I NA POLSKIM STOLE

Oto mój sposób na karpia

KARP:

Karpia oskrobać z łusek, wypatroszyć, opłukać i osuszyć. Odciąć głowę, płetwy i ogon. Następnie pokroić w dzwonka i skropić obficie sokiem z cytryny. Posypać z każdej strony solą i pieprzem. Włożyć do lodówki na około 24 godziny.

Następnie kawałki karpia obtoczyć w mące pszennej, w rozmąconym jajku i w bułce tartej. Smażyć z dwóch stron na rozgrzanym oleju, na złoty kolor. Usmażonego karpia wyłożyć na ręcznik papierowy, następnie ułożyć na półmisku, udekorować zieleniną i plasterkami cytryny. Półmisek z karpiem podać na wigilijny stół.

Smacznego.

asia92wp 01.12.2011 13:29
Ja nie przygotowuje jej, bo u mnie w rodzinie nie przepadają:) Ale zawsze staram się mieć 12 potraw:)
BernadettaP 30.11.2011 20:56
Oczywiście co roku z Mamą przygotujemy 12 potraw: 1. Barszczyk z uszkami 2. Śledzia w oleju 3. Śledzia w śmietania 4. Kompot z suszu 5. Karpia smażonego 6. Karpia (lub dorsza) w galarecie 7. Karpia (lub dorsza) w szarym sosie 8. Kapustę z fasolą i grzybami 9. Grzyby suszone w cieście smażone (choć w tym roku będziemy chyba musiały jakiś zamiennik wprowadzić, bo nie mamy już całych kapeluszy suszonych :( 10. Sałatkę z fasoli 11. Makiełki, a w zasadzie makaron- gwiazki z makiem i bakaliami oraz 12. moją ukochaną POLEWKĘ Z KONOPII, na którą czekam cały rok :) Ktoś z Was też ją przygotowuje ?

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak