Nowa

Opublikowano: 19.08.2015
Autor: jonaska10
Nowa
Cześć, Nazywam się Karolina i jestem tutaj początkująca ;) Jednak gotowanie to moja pasja nie od wczoraj i co nieco umiem. Na tym blogu mam zamiar przybliżyć Wam umiejętności innych oraz własne. Mam nadzieje, że się polubimy :D

Tak jak wyżej- jestem tutaj początkująca, ale gotuje/piekę od długiego czasu. 

Bardzo dużo czasu spędzam w internecie szukając różnych ciekawych przepisów, głównie dietetycznych ;) Tak, dietetycznych, czyli takich, które mają mniejszą ilość kalorii a zarazem smakują przepysznie. Możliwe? Owszem! Nie wszystko co ma mniej kalorii jest niedobre, mdłe; tak samo jak nie wszystko z dopiskiem "light" jest zdrowe i naprawdę light. Na wielu stronach piszą, że coś jest "light", "dietetyczne" czy ma mało kalorii (ale nie pisze dokładna ich ilość), choć tak naprawdę tak nie jest. Bo? Bo niektórzy się na tym nie znają lub po prostu nie interesują się tym, i piszą tak jak im się 'wydaje'. Natomiast u mnie dostaniecie informacje na temat kaloryczności potraw, na które daje Wam przepisy. 

Będę starała się dodawać przepisy dość łatwe i tanie, tak aby każdy mógł z nich skorzystać. Przepisy będą głównie skomponowane tak, aby zawierały jak najmniejszą ilość kalorii, ale także znajdą się takie, na które mogą sobie pozwolić osoby, dla których ważniejszy jest smak ;) Choć osobiście preferuje te dla osób "na diecie".  Mam nadzieje, że zachęcę Was także do tego typu łakoci. 

Na początek mam dla Was propozycje na dwa dania, które na początku były "zarezerwowane" dla osób 'dbających o linie', a teraz ma na nie smak reszta ludzi ;) Jednym z takich 'dań' , które jest teraz "na modzie" to smoothie! Ale także pancakes'y, czyli dla niektórych po prostu małe naleśniczki (na które przepis za niedługo znajdziecie na moim profilu ;) 

 

Jak na razie to tyle ;) Jeśli chcecie wiedzieć więcej na temat dietetyki  to zachęcam Was do obserwowania mojego bloga i profilu. Pisałam, ze jestem amatorka? Nie? No to mówię teraz ;) Tak, jestem amatorka, nie studiuję dietetyki ani nic takiego, robię to z pasji! Ale spokojnie, informacje mam z dobrych i zaufanych źródeł, więc możecie mi zaufać! Mam nadzieje, że Was nie wystraszyłam ;) Ponieważ moim celem tutaj, jest zachęcenie Was do tego typu żywności, a nie odstraszanie ;) Więc jeśli masz jakieś wątpliwości to pisz do mnie śmiało :D 

Karolina

prymat