Zarządzaj plikami cookies
Doradca Smaku logoandPrymat logo
Co ugotował Michel Moran w ostatnim odcinku? SPRAWDŹ

Przepisy - Przetwory z kapusty

Przepisy z kategorii Przetwory z kapusty: 6
Sortuj:

Jaka kapusta do przetworów?

Do przetworów z kapusty można używać różnych rodzajów kapusty, w zależności od preferencji smakowych i zamierzonego efektu kulinarnego. Oto kilka popularnych rodzajów kapusty, które często wykorzystuje się do przetworów:

Kapusta Biała:

Najbardziej popularny wybór do kiszenia, zwłaszcza do tradycyjnej kiszonej kapusty. Kapusta biała charakteryzuje się delikatnym smakiem i chrupiącą konsystencją po procesie kiszenia.

Kapusta Czerwona:

Kapusta czerwona jest równie dobra do kiszenia, nadając potrawie intensywny kolor i lekko pikantny smak. Kiszenie kapusty czerwonej może być także wykorzystane do przygotowywania kiszonej kapusty czerwonej w occie.

Kapusta Włoska

Kapusta włoska ma liście z wyraźnymi, falistymi brzegami. Jest idealna do przygotowywania różnego rodzaju roladek, pierogów, czy też kiszonej kapusty w innej formie. Jej delikatny smak doskonale komponuje się z różnymi przyprawami.

Kapusta Pekińska

Kapusta chińska, znana również jako kapusta pekińska, ma delikatne liście i jest często używana w kuchni azjatyckiej. Doskonale sprawdza się w sałatkach, wokach czy jako dodatek do różnych potraw.

Jarmuż

Jarmuż, choć jest odmianą kapusty, jest bardziej zbliżony do liściowej rośliny. Jest bogaty w składniki odżywcze i świetnie nadaje się do sałatek, koktajli, a nawet do marynowania.

Jakie przetwory z kapusty

Kapusta jest wszechstronnym warzywem, z którego można przygotować różnorodne przetwory, wzbogacając nimi codzienną kuchnię. Warto również przygotować przetwory, które będziemy mogli wyjąć w dowolnym momencie jako dodatek do obiadu, czy sałatki. Jakie przetwory przygotować z kapusty? 

Kapusta kiszona

Kapusta kiszona to jedna z najbardziej popularnych form przetworzenia kapusty, przede wszystkim w postaci kiszonej kapusty białej. Proces kiszenia polega na fermentacji naturalnej, gdzie cukry obecne w kapuście przekształcają się w kwas mlekowy, co nadaje kiszonej kapuście charakterystyczny smak i konsystencję. Kapusta kiszona ma wiele zastosowań kulinarnych i jest ważnym składnikiem wielu potraw. Kiszoną kapustę dodamy do obiadu, na kanapki czy jako składnik kwaśnicy.

Kapusta marynowana 

Przygotowanie szybkiej marynowanej kapusty to najprostszy sposób na stworzenie smacznej surówki z kapusty w dowolnej chwili, bez względu na porę dnia czy nocy. Wystarczy od czasu do czasu pokroić kapustę z dodatkiem np. papryki lub marchewki, polać ją specjalnie przygotowaną marynatą i schować do lodówki. Tak przyrządzona kapusta świetnie smakuje do obiadu, do kanapek czy prosto z widelca. 

Kimchi

Kimchi to tradycyjne koreańskie danie, które jest rodzajem kiszonej kapusty i warzyw. Jest to jedno z najbardziej znanych i powszechnie spożywanych potraw w Korei, będące kluczowym elementem kuchni tego kraju. Proces przygotowywania kimchi obejmuje kiszenie kapusty w specjalnie przygotowanej marynacie, która często zawiera przyprawy, takie jak imbir, czosnek, czerwona papryka i rybne sosy. Jeśli lubisz eksperymentować z potrawami z różnych zakątków świata, koniecznie sprawdź przepis na domowe kimchi!

DoradcaSmaku.pl zawiera materiały autopromocyjne marek należących do Prymat sp. z o.o.:

Prymat Kucharek tonaturalne smak