Tomasz Jakubiak

Tomasz Jakubiak

 

Kucharz i dziennikarz kulinarny. Wcześniej szef kuchni w znanych warszawskich i zielonogórskich restauracjach. Gospodarz popularnego programu „Jakubiak w sezonie" w telewizji kuchnia+ Przez cztery lata związany z telewizją śniadaniową „Dzień Dobry TVN" oraz gościnnie w programie „Pytanie na śniadanie".

WIĘCEJ o Tomaszu Jakubiaku

 

W programie „Jakubiak w sezonie”, Tomek przekonuje do korzystania z rodzimych, sezonowych produktów, a także odwiedza polskich rolników i hodowców.

 

W ramach współpracy z telewizją kuchnia+, Tomasz Jakubiak wziął udziału w dwóch edycjach Food Film Festiwal. Wspierał festiwal merytorycznie, jak również przygotowywał uroczyste, finałowe kolacje, między innymi dla takich gości jak Nigel Slater. 

 

Tomasz Jakubiak jest promotorem zdrowego jedzenia. Przez dwa lata, z sukcesem, współpracował z NORGE - Norwegian Seafood Export Council (Norweska Rada ds. Eksportu Ryb i Owoców Morza), ucząc Polaków, jak ważnym elementem jadłospisu są ryby. 

 

Oprócz zdrowego jedzenia, Tomasz Jakubiak promuje również polskie marki. Od ponad roku współpracuje z firmą AMICA, prowadząc pokazy „INTEGRA-cje kulinarne”. Będąc ambasadorem firmy AMICA, opowiada się za zdrowym stylem życia, stawiając na produkty świeże, polskie i sezonowe.

 

Z ogromnej wiedzy i doświadczenia Tomasza Jakubiaka korzysta wiele firm i instytucji, stąd liczne warsztaty kulinarne m.in. dla takich wiodących marek jak Hewlett Packard (HP), PLAY, Schwarzkopf, Kompania Piwowarska, Kraft Foods czy Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, a także dla SGGW (warsztaty dla intendentek) oraz warsztaty dla uczniów szkół gastronomicznych.

 

Jako ekspert jest zapraszany na prestiżowe wydarzenia kulinarne. Międzyinnymi był  prelegentem w panelu kulinarnym organizowanym przez magazyn MaleMan czy współtworzył Galę Grand Prix Magazynu wino 2012.

 

 

Sam również doskonali się i podróżuje „za smakami”. W tym celu odwiedził m.in. Sri Lankę, Maderę, Gruzję a w Rzymie szkolił się pod okiem Nestora Grojewskiego – kucharza gwiazd Hollywood.

 

Tomasz Jakubiak z oddaniem angażuje się także w projekty edukacyjne adresowane do dzieci i młodzieży. Często bierze udział w pokazach organizowanych dla fundacji pomagających dzieciom a także w ośrodkach szkolno-wychowawczych. Uczy dzieci i młodzież jak świadomie i smacznie można jeść.  

 

Więcej informacji: www.tomaszjakubiak.pl