Mirosław Bobrowski

1
 

Mirosław Bobrowski

 Executive chef na M/F Polonia, związany z firmą Unity Line od 1995 roku. Wielki pasjonat carvingu i jeden z prekursorów tej sztuki w Polsce.

 

 

Mirosław Bobrowski - Executive chef na M/F Polonia, związany z firmą Unity Line od 1995 roku. Wielki pasjonat carvingu i jeden z prekursorów tej sztuki w Polsce.

 

Absolwent Technikum Gastronomicznego w Gdyni. Pierwsze szlify zawodowe zdobywał pod okiem mistrzów sztuki kulinarnej z legendarnego Batorego. To Oni zaszczepili w nim ciekawość świata, chęć eksperymentowania i poszukiwania nowych smaków.

 

Swoją wiedzę kulinarną wzbogacił w trakcie 4-letniego kontraktu w Holandii, gdzie w sieci Van der Valk Hotels & Restaurants pracował z szefami kuchni z Francji, Włoch, Hiszpanii i Malezji.

 

Inspirują go podróże, uczestnictwo w licznych konkursach kulinarnych oraz imprezach plenerowych w Polsce i za granicą. Propaguje polską kuchnię w Szwecji współpracując z Polskim Konsulatem. Od kilku lat zaangażowany w organizowany przez Unity Line Morski Bal Charytatywny w Szczecinie.

 

Pasję, jaką jest carving, zapoczątkował wyjazd na Kulinarny Puchar Świata do Luxemburga w 2006 roku. Owocowe i warzywne rzeĽby stały się nierozerwalnym elementem w jego pracy i znakiem rozpoznawczym. W swoich pracach Mirosław Bobrowski wykorzystuje elementy narodowe i regionalne promujące polską kulturę i sztukę.

 

Uczestnik i laureat wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Juror Polskiego Festiwalu Carvingu i Mistrzostw Europy w Carvingu. Zaangażowany w kształcenie młodych adeptów sztuki kulinarnej i carvingu w ramach programów Unii Europejskiej.

 

W 2008 roku Mirosław Bobrowski zdobył srebrny medal na Olimpiadzie Kulinarnej IKA Erfurt, natomiast na Culinary World Cup w Luxemburgu w 2010 roku wywalczył medal złoty i brązowy.

 

Utrwalone na fotografiach prace publikuje na swojej stronie internetowej www.culinaryart.pl oraz w licznych artykułach na portalach gastronomicznych i w prasie.

 

Wolny czas najchętniej spędza w gronie rodzinnym z żoną Dorotą i dziećmi - synem Markiem i córką Joanną.