Mirek Drewniak

 

Mirek Drewniak

Znany jest doskonale bywalcom restauracji na Śląsku jako kucharz i szef kuchni hotelu Noma Residence koło Tychów, której sukces współtworzył w latach 1993-2005.

 

Mirek Drewniak - znany jest doskonale bywalcom restauracji na Śląsku jako kucharz i szef kuchni hotelu Noma Residence koło Tychów, której sukces współtworzył w latach 1993-2005.

 

Karierę gastronomiczną rozpoczął w rodzimym Bielsku-Białej, gdzie stawiał pierwsze kroki w kuchniach mocno obleganych restauracji. W latach 1987-1992 podróżował we współpracy ze znanym biurem podróży, przywożąc z wojaży coraz to nowsze i ciekawe doświadczenia kulinarne.

 

Efektem podróży są "Przewodniki Kulinarne" - spisane przez Mirka Drewniaka kulinarne wrażenia, których doświadczył w swoich kontaktach z kulturami innych krajów. Dziewięć książek - Polska, Włochy, Grecja, Hiszpania, Francja, Węgry, Bułgaria, Kraje arabskie i Chorwacja, a w każdej ponad sto autorskich przepisów, w których każdy kucharz-amator znajdzie coś dla siebie, korzystając w większości przypadków z polskich produktów. W swoich książkach Mirek opisuje także zwyczajowe święta i typowe zabawy których opisy są dowodem na fascynacje podróżami i kulinariami innych krajów. Do listy książkowych sukcesów należy dodać "Gotowanie na parze". Obecnie pracuje na nad przewodnikiem potraw bożonarodzeniowych, który wkrótce pojawi się w księgarniach.

 

Mirek Drewniak to członek kapituły elitarnego Klubu Szefów Kuchni, prezes i współzałożyciel Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni - oddziału śląskiego. Organizator gastronomii podczas dużych imprez sportowych (takich jak Puchar Świata w skokach narciarskich, Letnie Grand Prix) czy rekreacyjnych, jak Polskie Dni w Maso Corto i Kaprun.

 

Doświadczony organizator i wykonawca dni kuchni Polskiej za granicą, między innymi w Sewilli, Burgos, Lublianie, Budapeszcie, czy Berlinie. W 1990 roku prowadził restaurację w Rosji.

 

Uznany juror i współprowadzący w wielu konkursach kulinarnych organizowanych w całej Polsce. Dwukrotnie nominowany do nagrody "Oskar Kulinarny" 2006 i 2007 w kategorii autor i oraz promotor kuchni regionalnej, laureat nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej za promowanie kuchni Polskiej w Świecie i Europie.

 

Czas wolny, chociaż ma go niewiele, stara się spędzać z rodziną: żoną Małgorzatą, córką Natalią, oraz z synami - Konradem i Kacprem.

 

W 2009 roku osiadł na stałe w Krakowie, gdzie realizuje się jako szef gastronomii hotelu Swing.

 

Więcej informacji na stronie: www.ideagastro.pl