Sposób przygotowania

Kapustę kiszoną płuczemy pod bieżącą wodą i odciskamy. Następnie odciśniętą kapustę kroimy, żeby przy jedzeniu się nie ciągnęła i pokrojoną przekładamy do dużego garnka. Zalewamy wrzątkiem do wysokości kapusty, wrzucamy liście laurowe i ziele angielskie i wstawiamy na mały ogień. Gotujemy do miękkości, przez około godzinę, od czasu do czasu mieszając.
W między czasie wykonujemy następujące czynności:
-suszone grzyby rozkruszamy i zalewamy wrzątkiem żeby zmiękły. Po około godzinie grzyby odcedzamy.
- boczek, mięso wieprzowe i wołowe kroimy w kostkę, przyprawiamy solą pieprzem i papryką. W garnku nastawiamy wodę (mniej więcej do połowy wysokości garnka), gdy woda zagotuje się wkładamy mięso i boczek, mieszamy i gotujemy około 20 minut. Po 20 minutach odcedzamy, przy czym wodę z gotowania zostawiamy sobie do podlewania kapusty.
- cebulę kroimy w kostkę i podsmażamy na oleju, do zeszklonej cebuli dorzucamy kiełbasę pokrojoną w półksiężyce i całość podsmażamy około 10 minut na wolnym ogniu.

Kiedy kapusta jest już miękka chochelką wybieramy nadmiar wody z garnka. Następnie wrzucamy do kapusty: grzyby, obgotowane mięso i boczek, podsmażoną kiełbasę z cebulką. Całość podlewamy wodą w której gotowało się mięso, mieszamy i gotujemy na małym ogniu. Po jakimś kwadransie odcedzamy nadmiar wody chochelką i zalewamy całość winem i gotujemy około 20 minut. Następnie dodajemy przyprawy: sól, pieprz, paprykę, przyprawę do bigosu, mieszamy i gotujemy jeszcze jakieś pół godziny. Na koniec dodajemy przecier pomidorowy .

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodawać komentarze mogą tylko zalogowani użytkownicy !

Zaloguj się ! lub Zarejestruj się !